Partner serwisu
17 listopada 2022

Prezes wrocławskich wodociągów nagrodzony Kluczem Sukcesu

Kategoria: XXV Kongres WOD-KAN-EKO

Witold Ziomek, prezes zarządu MPWiK S.A. we Wrocławiu, został uhonorowany statuetką Klucza Sukcesu, wręczaną za wybitne osiągnięcia w rozwoju branży wod-kan.

Prezes wrocławskich wodociągów nagrodzony Kluczem Sukcesu

Klucz Sukcesu to statuetka przyznawana przez firmę BMP dla osób, firm czy instytucji, które w znacznym stopniu przyczyniły się do rozwoju danej branży. Podczas sympozjów dla przedstawicieli przedsiębiorstw wodno-kanalizacyjnych, to prestiżowe wyróżnienie wręczono m.in. Aquanetowi Poznań, Wodociągom Warszawskim, Alfredowi Szylko, Ryszardowi Langerowi, prof. Markowi Gromcowi czy Tadeuszowi Rzepeckiemu. W 2017 Klucz Sukcesu otrzymała Izba Gospodarcza Wodociągi Polskie – prezes Izby Krzysztof Dąbrowski wygłosił laudację na temat tegorocznego laureata.


Statuetka została przyznana podczas uroczystej jubileuszowej gali, zorganizowanej w ramach XXV Kongresu Wod-Kan-Eko, w Łodzi.

 

Witold Ziomek – prezes zarządu MPWiK S.A. we Wrocławiu
Jest absolwentem Politechniki Wrocławskiej, Wydziału Elektroniki oraz Uniwersytetu Ekonomicznego – ukończył magisterskie studia managerskie MBA w opcji międzynarodowej. W 2020 r. uzyskał tytuł „Wyróżniony Absolwent Politechniki Wrocławskiej”. Przed związaniem się z sektorem publicznym, przez 20 lat pracował w Polsce i zagranicą w firmach prywatnych, m.in. na 3-letnim kontrakcie inżynierskim w Tokio, w firmie doradztwa finansowego z obszaru fuzji i przejęć w Warszawie, jako dyrektor finansowy w międzynarodowej spółce we Wrocławiu.
W 2006 roku objął funkcję Wiceprezesa Zarządu MPWiK S.A. we Wrocławiu i nadzorował m.in. obszar finansów, kontrolingu, IT, inwestycji, zarządzania majątkiem i relacji z klientami.
Od 2017 roku piastuje funkcję Prezesa Zarządu MPWiK S.A. we Wrocławiu i jest Członkiem Rady Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie".
W okresie jego pracy w zarządzie spółki, MPWiK S.A. pozyskało finansowanie i przeprowadziło największy w swojej historii program inwestycyjny o wartości ponad 2 mld zł.


Witold Ziomek jako Wiceprezes współtworzył, a następnie jako Prezes pokierował transformacją MPWiK S.A. w nowoczesną firmę wodociągową dążącą do doskonałości w biznesie zgodnie z Europejskim Modelem Doskonałości EFQM. MPWiK S.A. wyróżnia się na tle branży jako lider transformacji cyfrowej i innowacji nie tylko w Polsce, ale również w Europie. Miarą sukcesu MPWiK S.A jest przyznanie spółce w 2018 roku przez Europejską Fundację ds. Zarządzania (EFQM) z siedzibą w Brukseli międzynarodowego wyróżnienia Recognised for Excellence 5*, stawiającego ją w gronie najlepiej zarządzanych organizacji w skali europejskiej.  
Spółka kierowana przez Witolda Ziomka jest często doceniana w prestiżowych konkursach takich jak Nagroda Gospodarcza Dolnośląskie Gryfy. W 2021 roku otrzymała Gryfa w kategorii „Lider skutecznej transformacji”, a w 2022 roku Gryfa w kategorii „Najlepsza współpraca Biznesu i Nauki”. Firmie przyznano również: tytuł Lidera Społecznej Odpowiedzialności w trzech kategoriach: Dobra Firma, Dobry Pracodawca, Eko Firma; tytuł „Digital Excellence of the Year: w konkursie Digital Excellence Awards; tytuł „Pracodawca Jutra 2021 roku” w konkursie organizowanym przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości pod patronatem Ministerstwa Rozwoju i Technologii i Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz certyfikat „Pracodawca Przyjazny Pracownikom", przyznawany przez Komisję Krajową NSZZ „Solidarność".


Witold Ziomek jako Prezes Zarządu to osoba ciesząca się szacunkiem i uznaniem pracowników każdego szczebla. Ważne są dla niego wartości i etyka pracy. Wspiera rozwój kompetencji i docenia zaangażowanie załogi. Prywatnie jest miłośnikiem sportowej rywalizacji i uwielbia jazdę na nartach. Interesuje się także fotografią

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ