Partner serwisu
Gorący temat
17 listopada 2021

Rozpoczął się XXIV Kongres WOD-KAN-EKO

Kategoria: XXIV Kongres WOD-KAN-EKO

Prawie 280 osób bierze udział w XXIV edycji Kongresu Naukowo-Technicznego WOD-KAN-EKO. To jedno z największych spotkań dla branży wodociągowej w Polsce.

Rozpoczął się XXIV Kongres WOD-KAN-EKO

– Od kilku lat spotykamy się w centrum Polski, w Łodzi, by rozmawiać o najważniejszych wyzwaniach dla branży – mówił podczas otwarcia Adam Grzeszczuk, prezes BMP, który na wstępie zarysował największe globalne i lokalne zagrożenia związane m.in. z niedoborem wody.

 

– Podczas konferencji będziemy mówili o najbliższych latach dla przedsiębiorstw wod-kan, natomiast generalnie przyszłość niestety rysuje się w ciemnych barwach. Z powodu zanieczyszczenia powietrza, wody i gleby w 2015 r. zmarło ok. 9 mln ludzi. A zmiany klimatyczne postępują. Wg raportu ONZ o stanie wód, tylko 0,6% zasobów to woda nadająca się do spożycia. W Polsce zagrożenie to susza hydrologiczna, podtopienia i powodzie – wymieniał prezes BMP.

A. Grzeszczuk przybliżył też program kongresu (który właściwie rozpoczął się już wieczorem 16 listopada, tradycyjnym Turniejem Bowlingowym (współorganizowanym przez firmę UNISOFT). W agendzie wydarzenia znalazło się 6 paneli wykładowych, debata („Planowanie – największe wyzwanie w niepewnych czasach, czy strategia to dziś 3 lata?”) oraz wykład specjalny autorstwa Jana Meli.

Uczestnicy kongresu mogą śledzić aktualny program, jak i korzystać z wielu funkcjonalności, z użyciem niedawno wdrożonej aplikacji BMP, o której mówił Mateusz Grzeszczuk, dyrektor ds. Sprzedaży i marketingu BMP. Z kolei Przemysław Płonka, redaktor naczelny BMP, wspomniał o ostatnim wydaniu magazynu Kierunek Wod-Kan, który otrzymali wszyscy uczestnicy spotkania.

– Po rocznej przerwie – przypomnę, że zeszłoroczna edycja odbyła się w wersji online – znów spotykamy się osobiście. Jako Honorowy Gospodarz wydarzenia bardzo się cieszymy, że ponownie tak licznie przyjechaliście państwo do Łodzi, zwłaszcza że w programie konferencji mamy tak wiele ciekawych tematów – mówił Krzysztof Kacprzak, Członek Zarządu ŁSI Sp. z o.o.

Podczas otwarcia głos zabrała także Aneta Pecyna-Doktór, Wiceprezes ds. Sprzedaży i Marketingu UNISOFT Sp. z o.o. (firma jest Partnerem Strategicznym).

 

– Rok 2020 r. był niezwykły dla nas wszystkich. Pandemia weszła do naszych przedsiębiorstw z „cyfrowym przesłaniem”. Wiele firm musiało nadrobić zaległości w sferze cyfrowej. A świat wciąż się zmienia, nie możemy się zatrzymać. Nauczyliśmy się już komunikacji zdalnej, pracy z domu, ale to nie koniec. Mamy jeszcze dużo do zrobienia w stosunku do Europy. Oby wszystko, co nas spotyka, równocześnie nas wzmacniało – życzyła uczestnikom A. Pecyna-Doktór.

***

XXIV Kongres Naukowo-Techniczny WOD-KAN-EKO odbywa się w dniach 16-18 listopada w Łodzi. Organizatorem wydarzenia jest BMP Sp. z o.o. Rolę Honorowego Gospodarza pełni ŁSI Sp. z o.o. oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji sp. z o.o. w Łodzi.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ