Partner serwisu
24 czerwca 2020

Ekogmina 2020 – III Forum Praktyków – Zrównoważone zarządzanie gospodarką wodno-kanalizacyjną w gminach

Kategoria: Aktualności

23-25 września w Mrągowie odbędzie się trzecia już edycja Ekogminy. Jest to wyjątkowe spotkanie umożliwiające wymianę wiedzy i opinii praktyków oraz ekspertów polskiej branży wod-kan, a także osób zaangażowanych w poprawę środowiska w gminach. Konferencja kierowana jest przede wszystkim do małych i średnich gmin. Celem konferencji jest umożliwienie skutecznej wymiany doświadczeń w zakresie praktycznych metod stosowanych obecnie w branży wod-kan.

Ekogmina 2020 – III Forum Praktyków – Zrównoważone zarządzanie gospodarką wodno-kanalizacyjną w gminach

W tym roku konferencja skupi się w dwóch blokach  - branżowym i środowiskowym.

Podczas bloku branżowego zostaną omówione problemy i możliwości eksploatacji, utrzymania i rozwoju sieci wod-kan. Poznamy doświadczenia gmin które sięgnęły po środki unijne i zmodernizowały swoje obiekty, omówimy jak przebiega proces inwestycji, jak oszczędzać na oczyszczalni, odzyskiwać wodę czy organizować zlewnie. Na zakończenie poznamy możliwości finansowania przedstawione przez NFOŚiGW. Ważnym tematem będzie również eksploatacja w dobie kryzysu, która również zostanie omówiona w panelu dyskusyjnym.

W drugim bloku – środowiskowym, omówimy działania jakie powinna podjąć gmina dla czystej ziemi, powietrza i wody. Poznamy najważniejsze tematy dotyczące gospodarki odpadami, kompostowni, ekosystemów, rekultywacji zbiorników czy przeciwdziałania uciążliwościom zapachowym. Czysta ziemia, powietrze i woda to też filary Manifestu Klimatycznego, którego ekspertów będziemy gościć na tegorocznej Ekogminie. Na zakończenie bloku konferencyjnego zaprosimy przedstawicieli gmin do podpisania się pod manifestem i rozpoczęcia wdrażania programów, które przyczynią się do życia w czystych gminach.

Drugiego dnia zaprosimy uczestników Ekogminy na warsztaty. Pierwszy warsztat dotyczyć będzie procesu inwestycyjnego. Postaramy się przejść krok po kroku po możliwościach realizacji inwestycji w danych gminach – od pozyskania środków po współpracę z wykonawcą.

Drugi warsztat przeprowadzony w innowacyjnej formule – gry strategicznej, skupi się na rozpoznaniu zagrożeń związanych z ochroną środowiska.

Następnie odbędzie się wizyta studyjna na zmodernizowanych obiektach Zakładu Wodociągów i Kanalizacji, który w tym roku został Partnerem Strategicznym naszego wydarzenia.

Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z programem oraz do rejestracji.

Po dwóch dniach pełnych wiedzy uczestnicy będą mogli skosztować uroków Mrągowa, podczas regat żeglarskich.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ