Partner serwisu

Sportowa rywalizacja wodociągów

Kategoria: Aktualności

1400 zawodników z 44 przedsiębiorstw z całej Polski przez trzy dni zdobywało punkty dla swoich drużyn. Wzięli udział w 25 konkurencjach sportowych indywidualnych i drużynowych, takich jak: piłka nożna, siatkówka, piłka siatkowa plażowa, pływanie, tenis stołowy, tenis ziemny, dwa ognie, dart 301 czy przeciąganie liny. Tak wyglądała XXII Ogólnopolska Spartakiada Pracowników Wodociągów i Kanalizacji im. Tadeusza Jakubowskiego, która w tym roku odbyła się w Katowicach.

Sportowa rywalizacja wodociągów

    Spartakiada wodociągowców może się pochwalić już wieloletnią tradycją – pierwsza odbyła się w 1987 roku w Elblągu. Tegoroczna sportowa rywalizacja rozegrała się w Katowicach. Organizatorem spotkania były Katowickie Wodociągi S.A., które w ten sposób świętowały 125-lecie istnienia wodociągów w mieście. Tradycyjnie impreza odbyła się pod patronatem Izby Gospodarczej „Wodociągi Polskie”.
    Puchary otrzymało 8 najlepszych reprezentacji. Pierwsze miejsce zdobyła drużyna gospodarzy – Katowickich Wodociągów S.A. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w m. st. Warszawie S.A., która również w ubiegłym roku stanęła na podium na drugim miejscu. Trzecią pozycję wywalczyli zawodnicy z Miejskiego Przedsiębiorstwa.Wodociągów i Kanalizacji w Lublinie Sp. z o.o., ubiegłoroczni zwycięzcy Spartakiady. Kolejne miejsca od czwartego do ósmego zdobyli przedstawiciele: Saur Neptun Gdańsk S.A. Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej Sp. z o.o., Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Łodzi, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu, Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Bydgoszczy oraz Bogatyńskich Wodociągów i Oczyszczalni S.A.
    Podczas tegorocznej Spartakiady wręczono również puchar Fair Play ufundowany przez Izbę Gospodarczą „Wodociągi Polskie” z okazji 20-lecia jej istnienia. Za najbardziej fair podczas rozgrywek uznano drużynę z Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Szczecinie.
    Reprezentacja zwycięskiej drużyny – Katowickich Wodociągów S.A. – zgodnie z tradycją – otrzymała także puchar przechodni. Jego fundatorem jest Zarząd Krajowy Wolnych Zawiązków Zawodowych Pracowników Gospodarki Wodnej i Ochrony Środowiska.


Fot. Katowickie Wodociągi S.A.

Angelika Gajewska

Relacja z XXII Spartakiady w magazynie "Ochrona Środowiska" nr 5/2012

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ