Partner serwisu
03 lipca 2025

Kobierzyce ruszają z budową kanalizacji

Kategoria: Aktualności

Dzięki dofinansowaniu możliwe będzie objęcie zbiorowym systemem kanalizacji sanitarnej terenów nieskanalizowanych w gminie Kobierzyce.

Kobierzyce ruszają z budową kanalizacji

25 czerwca 2025 r. Gmina Kobierzyce podpisała umowę z Bankiem Gospodarstwa Krajowego na dofinansowanie w formie 1% pożyczki w wysokości 91 124 129,00 zł w celu realizacji inwestycji pn. „Budowa kanalizacji w gm. Kobierzyce – Budowa kanalizacji w miejscowościach Szczepankowice, Budziszów, Pustków Wilczkowski, Tyniec nad Ślęzą”. Finansowanie zostało przyznane w ramach Inwestycji B3.4.1 Inwestycje na rzecz zielonej transformacji miast Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności.

Dzięki tym środkom możliwa będzie realizacja inwestycji polegającej na objęciu zbiorowym systemem kanalizacji sanitarnej terenów nieskanalizowanych w gminie Kobierzyce. Jednocześnie w ramach przedsięwzięcia planowana jest budowa sieci wodociągowej związana z koniecznością zmiany przebiegu sieci. Inwestycja jest planowana do realizacji w latach 2025-2028.

Skanalizowanie Szczepankowic, Budziszowa, Pustkowa Wilczkowskiego i Tyńca nad Ślęzą, które obecnie nie są włączone do zbiorczego systemu odprowadzania i oczyszczania ścieków, będzie sprzyjać poprawie warunków dla zaspokajania podstawowych potrzeb bytowych mieszkańców poprzez likwidację zbiorników bezodpływowych. Inwestycje związane z przebudową sieci wodociągowej wpłyną na zwiększenie niezawodności w dostawie wody. Realizacja projektu będzie miała wpływ na poprawę jakości życia i zdrowia mieszkańców Gminy Kobierzyce.

źródło: Urząd Gminy Kobierzyce
fot. Urząd Gminy Kobierzyce
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ