Partner serwisu
15 września 2021

ZAPOWIEDŹ

Kategoria: WEBINARIUM: Miasta przyszłości 2050. Wizja Saint-Gobain PAM

Zmiany klimatyczne wymagają innego spojrzenia m.in. na projektowanie i budowę miast. Jednym z kluczowych problemów jest tu kwestia zaopatrywanie ich w wodę. Na ten temat porozmawiamy podczas webinarium „Miasta przyszłości 2050. Wizja Saint-Gobain PAM”, które rozpocznie się 24 września o godz. 10.00.

ZAPOWIEDŹ

Myśląc o mieście jako takim musimy pamiętać o dostarczaniu do niego wody i usuwaniu ścieków, gdyż to zapewnia nie tylko komfort mieszkańców, ale przede wszystkim ich higienę i zdrowie. Tu pamiętajmy, że planeta Ziemia, zawieszona w kosmicznej próżni, nie produkuje owej wody ani nie dostaje jej z zewnątrz, podobnie nie pozbywa się ścieków i zanieczyszczeń. Ilość wody w czasie jest stała – dokładnie tyle samo, ile dzisiaj, będzie jej w 2050 roku. To od nas zależy, czy będzie zdatna do picia i łatwo dostępna czy zanieczyszczona.

Miasta przyszłości będą posiadały bardzo efektywny system zarządzania wodą, pracujący przy niskim zużyciu energii potrzebnej do jej pompowania na wysokie piętra budynków, a więc często grawitacyjny. Wody opadowe będą używane do toalet, a obecnie wypuszczana do kanalizacji ciepła woda będzie oddawała ciepło do ogrzewania. Czysta i nadająca się do picia z kranu woda zostanie dostarczona wysokiej jakości rurociągami, chroniącymi ją od zanieczyszczeń oraz zapewniającymi brak wycieków. Używane będą tu wysokiej jakości ekologiczne materiały, zapewniające bezawaryjność, takie jak żeliwo sferoidalne PAM – materiał trwały, neutralny dla zdrowia oraz ekologiczny.

Organizatorem webinarium Miasta przyszłości 2050. Wizja Saint-Gobain PAM jest BMP Sp. z o.o., a Partnerem technologicznym – firma Saint Gobain PAM.

Osoby zainteresowane uczestnictwem w webinarium prosimy o rejestrację (uczestnictwo jest bezpłatne).

 

fot. Saint-Gobain PAM
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ