Partner serwisu
06 sierpnia 2014

W Gliwicach kontrolowany zrzut osadów

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Gliwickie otrzymały zgodę na rozszerzenie zakresu projektu o budowę Stacji Zrzutu Osadów. Wykonawcą robót jest firma MIKO-TECH.

W Gliwicach kontrolowany zrzut osadów

Zadaniem Stacji Zrzutu Osadów będzie zorganizowany i kontrolowany zrzut osadów z separacją zanieczyszczeń stałych i mineralnych. Stacja zrzutu osadów z czyszczenia kanalizacji ma zapewnić możliwość zorganizowanego i kontrolowanego przyjmowania specjalistycznych samochodów typu WUKO, przywożących na teren Centralnej Oczyszczalni Ścieków zanieczyszczenia pochodzące z czyszczenia kanalizacji sanitarnej i deszczowej.

Realizacja inwestycji okazała się możliwa dzięki uzyskanej zgodzie Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie, na rozszerzenie zakresu rzeczowego projektu o budowę Stacji Zrzutu Osadów. Na inwestycje tę przyznano dodatkowo 53 mln złotych dofinansowania.

31.07.2014r. Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w Gliwicach podpisało Kontrakt „Modernizacja gospodarki wodno-ściekowej w Gliwicach – II etap – Stacja Zrzutu Osadów”. Wykonawcą robót została firma MIKO-TECH Sp. z o.o. z siedzibą w Łaziskach Górnych. Całkowita wartość Kontraktu wynosi 3 699 792,51 PLN netto.

Źródło: pwik.gliwice.pl

Fot.: PWiK Gliwice

ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ