Partner serwisu
24 kwietnia 2023

Wodociągi Białostockie Honorowym Gospodarzem tegorocznej konferencji Oczyszczlanie Przyszłości

Kategoria: II Konferencja Oczyszczalnie Przyszłości

Firma BMP - organizator II edycji Konferencji Oczyszczalnie Przyszłości - pragnie poinformować, że Honorowym Gospodarzem tegorocznej konferencji są Wodociągi Białostockie Sp. z o.o. Konferencja odbędzie się w Białymstoku, 13-14 września br.

 

Wodociągi Białostockie Honorowym Gospodarzem tegorocznej konferencji Oczyszczlanie Przyszłości

O Wodociągach Białostockich

Wodociągi Białostockie prowadzą działalność w zakresie ujmowania, uzdatniania, zbiorowego zaopatrzenia w wodę oraz zbiorowego odprowadzenia i oczyszczania ścieków na terenie miasta Białystok i gminy Wasilków. Ponadto spółka prowadzi hurtową sprzedaż wody i hurtowy odbiór ścieków dla gmin ościennych: Supraśl, Juchnowiec Kościelny, Choroszcz, Dobrzyniewo i Zabłudów.

Wodociągi Białostockie eksploatują trzy rodzaje ujęć wody: powierzchniowe i infiltracyjne w Wasilkowie oraz podziemne w Jurowcach. Po jakościowej "obróbce"  w pobliskich stacjach uzdatniania, woda jest dostarczana do odbiorców siecią wodociągową o długości około 1200 km (wraz z podłączeniami). Z tej sieci korzysta obecnie ponad 99% mieszkańców. Ścieki są odbierane i odprowadzane do oczyszczalni siecią kanalizacyjną o długości około 700 km (razem z przyłączami). W ten sposób nieczystości pozbywa się aktualnie ponad 98% ogółu mieszkańców.   

Znajdują się w krajowej czołówce branży wodociągowo-kanalizacyjnej, co jest wynikiem wieloletniego doświadczenia połączonego z rozwojem innowacyjnym i technicznym. Wodociągi Białostockie opracowały i wdrożyły m.in. nowatorską w kraju metodę układania światłowodów w kanałach ściekowych.

Spółka systematycznie doskonali wdrożony w 2006 roku Zintegrowany System Zarządzania wg odpowiednich norm: system zarządzania jakością, system zarządzania środowiskowego oraz system zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy.

Zasadniczym celem działalności Wodociągów Białostockich, przedsiębiorstwa z ponad 130-letnią historią, jest satysfakcja mieszkańców. Realizują go poprzez nowoczesne standardy zarządzania, wysoki poziom kompetencji i odpowiedzialną pracę całej załogi. Dzięki temu są postrzegani jako firma solidna, godna zaufania, mocno związana z lokalną społecznością.

***

***

13-14 września 2023 r., Białystok, II Konferencja Naukowo-Techniczna Oczyszczalnie Przyszłości. Do udziału w konferencji zaprasza organizator – firma BMP, wydawca magazynu ,,Kierunek WOD-KAN” i portalu branżowego www.kierunekWODKAN.pl.

Gospodarzem Honorowym konferencji są Wodociągi Białostockie Sp. z o.o.

Rolę Partnera Branżowego objęły:

  • Bialskie Wodociągi i Kanalizacja „WOD-KAN” Sp. z o.o.
  • Wodociągi Miasta Krakowa
  • Wodociągi Katowickie S.A.
  • PWiK Sp. z o.o. w Tarnowskich Górach
  • MPWiK w m. st. Warszawie S.A.
  • Zielonogórskie Wodociągi i Kanalizacja Sp. z o.o.

Rolę Patrona Merytorycznego objęły:

  • Stowarzyszenie "Lubuskie Forum Wodociągowe"
  • Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego

Więcej informacji TUTAJ.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ