Nowy prezes otwockiego PWiK-u
2 marca Rada Nadzorcza miejskiej spółki Otwockiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji powołała na stanowisko Prezesa Zarządu Mateusza Rojka. Wiceprezesem został Tomasz Dąbrowski - Członek Zarządu OPWiK pełniący dotychczas obowiązki Prezesa spółki.

***
Mateusz Rojek z wykształcenia jest adwokatem. Ma bogate doświadczenie menedżerskie i prawnicze, które zdobywał przy realizacji projektów dla czołowych spółek z sektora branży energetycznej, paliwowej, przemysłowej czy wydobywczej. Specjalizuję się w doradztwie z zakresu nadzoru właścicielskiego, ładu korporacyjnego i prawa administracyjnego.
Jest absolwentem Kolegium Prawa na Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 2018 roku ukończył aplikację adwokacką przy Okręgowej Radzie Adwokackiej w Warszawie i otrzymał wpis na listę adwokatów Izby Adwokackiej w Warszawie. Był uczestnikiem seminarium doktoranckiego w Katedrze Prawa Gospodarczego i Publicznego w swojej alma mater. Jest absolwentem studiów podyplomowych Prawa Własności Intelektualnej na Uniwersytecie Warszawskiem. Dodatkowo ukończył m.in. szkolenia z Reformy zakresu nadzoru właścicielskiego, Akademię Finansów realizowaną przez EY Academy of Business.
W latach 2021-2023 pełnił funkcję Zastępcy i Dyrektora Departamentu Rozwoju Rynku w Krajowym Ośrodku Wsparcia Rolnictwa, a w latach 2018 - 2021 Eksperta w Biurze Inwestycji Kapitałowych w Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. Wcześniej pracował dla uznanych kancelarii prawnych w Warszawie.
Z Otwockim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji związany jest od 2019 roku, gdzie dla członków rady nadzorczej przygotowywał i analizował strategiczne projekty spółki i dokumenty.
Dodatkowo jest Ekspertem w Ośrodku Analiz Prawnych, Gospodarczych i Społecznych im. Hipolita Cegielskiego i współautorem publikacji w uznanych czasopismach z branży górniczej i wydobywczej. Brał udział w opiniowaniu i analizie prawnej inwestycji w Europie Środkowej, jak również Ameryce Południowej, np.: w procesie udzielania koncesji na poszukiwanie i rozpoznawanie rud miedzi i postępowań w sprawie budowy farm wiatrowych na Morzu Bałtyckim.
Komentarze