Partner serwisu
06 lipca 2022

Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Malanowie

Kategoria: Aktualności

Podpisano umowę i przekazano teren pod budowę jednej z największych w ostatnim czasie inwestycji realizowanych przez malanowski samorząd. Kwota inwestycji to ponad 13,8 mln zł. Zakończenie prac planowane jest na listopad 2023 roku.

Rozbudowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Malanowie

Zakres prac

Inwestycja będzie polegać na zastosowaniu nowych urządzeń i technologii do mechanicznego oczyszczenia ścieków. Prace będą obejmowały budowę reaktorów sekwencyjnych oczyszczania ścieków, zagospodarowanie powstałych osadów oraz budowę rurociągów technologicznych między obiektami. Planuje się zwiększenie istniejącej przepustowości odbieranych ścieków do 400 m³/d.

Stara oczyszczalnia ciągle w użyciu

Istniejąca oczyszczalnia ścieków typu Lemna, która jest w stanie przyjąć jedynie 190 m³/d, nie działa poprawnie, a jakość ścieków nie spełnia wymaganych norm. Na chwilę obecną nie ma również możliwości przyłączenia nowych budynków do istniejącej infrastruktury. Na czas prowadzenia inwestycji dotychczasowa oczyszczalnia pozostanie zabezpieczona i będzie działała, dzięki czemu nie powinny wystąpić utrudnienia w korzystaniu z kanalizacji sanitarnej.

***

Tak kosztowne przedsięwzięcie nie byłoby możliwe bez środków zewnętrznych. Te zaś pozyskano ze środków Programu Inwestycji Strategicznych: Rządowy Fundusz Polski Ład – kwota dofinansowania wynosi 9.442.690,30 zł. Warto nadmienić, że pozyskane dofinansowanie jest najwyższe w historii malanowskiego samorządu.

Inwestycje realizować będzie PPHU Automatyk z siedzibą w m. Zbiersk-Cukrownia. Zadanie będzie realizowane zarówno w tym jak i przyszłym roku, z czego w 2022 roku zaawansowanie prac ma wynieść ok. 15 %. Zgodnie z umową zakończenie prac planowane jest na listopad 2023 roku.

źródło: UM Malanów
fot. UM Malanów
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ