Partner serwisu
22 czerwca 2022

Inteligentny system zarządzania sieciami wod-kan w Dębicy

Kategoria: Aktualności

Trwają prace w ramach zadania pn. Wdrożenie inteligentnego systemu zarządzania sieciami wodno-kanalizacyjnymi na terenie miasta Dębica, realizowanego w ramach Projektu „Rozwój gospodarki wodno – ściekowej miasta Dębica z modernizacją oczyszczalni ścieków w Dębicy. Koszt zadania wyniesie ponad 1,2 ml złotych netto, a zakończenie jego realizacji przewidziano na koniec października bieżącego roku.

Inteligentny system zarządzania sieciami wod-kan w Dębicy

Zadanie obejmuje budowę systemu monitoringu wybranych elementów sieci wodociągowej i kanalizacyjnej oraz budowę inteligentnego systemu zarządzania tą siecią.


16 punktów pomiarowych

W ramach zadania wybudowano już 7 punktów pomiarowych na sieci wodociągowej. Docelowo powstanie 16 takich punktów na sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Trwają prace programistyczne nad systemem informacyjnym służącym do wprowadzania, gromadzenia i przetwarzania danych geograficznych obsługiwanej przez Wodociągi Dębickie sieci (system GIS).

 

 

Kontrola nad stratami wody

Budowa punktów pomiarowych umożliwi podział sieci na kilka stref oraz budowę modelu hydraulicznego. Dzięki temu możliwe będzie bilansowanie wody przepływającej w sieciach poszczególnych stref. Pozwoli to miedzy innymi diagnozować i umiejscawiać zdarzenia na sieci. Realizacja tego zadania zapewni lepszą kontrolę przecieków i strat wody z sieci wodociągowej, co przełoży się na oszczędności wody.

Wykonawcą prac jest Firma AguaRD Sp. z o.o. z Warszawy.

źródło: Wodociągi Dębickie
fot. Wodociągi Dębickie
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ