Partner serwisu
25 sierpnia 2021

Przebudowa oczyszczalni ścieków w Elblągu

Kategoria: Aktualności

Elbląskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji spółka z ograniczoną odpowiedzialnością realizuje obecnie projekt pn. „Modernizacja gospodarki ściekowej w Aglomeracji Elbląg”, który uzyskał dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej. Jak idą prace? Zobacz na zdjęciach opublikowanych przez info.elblag.pl.

Przebudowa oczyszczalni ścieków w Elblągu

Przebudowa i rozbudowa Oczyszczalni Ścieków w Elblągu obejmuje budowę nowych obiektów, przebudowę, rozbudowę oraz wyburzenie części istniejących obiektów. 

Wśród kolejnych przekazanych do remontu obiektów technologicznych na terenie oczyszczalni jest jedna z dwóch Zamkniętych Komór Fermentacyjnych, w których następuje stabilizacja osadów powstających podczas oczyszczania ścieków. Na chwilę obecną, na czas remontu jednej z komór ZKF, stabilizacja wszystkich osadów prowadzona jest w drugiej czynnej komorze. Z remontowanej komory zdjęto już całe poszycie oraz przystąpiono do wygaszania zachodzącego w niej procesu i odgazowania komory.

Kolejnym obiektem technologicznym, w którym prowadzone są prace budowlane jest piaskownik napowietrzany, obiekt służący do separacji zawiesin mineralnych w ściekach surowych dopływających do oczyszczalni ścieków.

Prace modernizacyjne rozpoczęto również na jednej z komór OBF-ów (Otwarte Baseny Fermentacyjne), która po modernizacji będzie pełniła funkcję awaryjnego zbiornika osadów przefermentowanych.

Kolejnym obiektem technologicznym, w którym prowadzone są obecnie prace modernizacyjne jest drugi ciąg reaktora biologicznego.

Ponadto prace remontowe prowadzone są w pompowni osadu wstępnego zagęszczonego wraz z przyległym zagęszczaczem, pompowni osadów nadmiernych a także przepompowni osadu powrotnego.

 

Czytaj więcej i zobacz ZDJĘCIA na info.elblag.pl

źródło: info.elblag.pl
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ