Partner serwisu
28 lipca 2021

Dlaczego warto korzystać z fotowoltaiki?

Kategoria: Aktualności

Wokół nas można dostrzec coraz większą ilość paneli słonecznych. Pojawiają się niemal wszędzie, głównie na dachach budynków, czasami w specjalnie do tego przygotowanych miejscach. W miastach widujemy je rzadziej, ponieważ najczęściej montowane są na wysokich blokach i biurowcach. Niezależnie jednak od tego gdzie mieszkamy, powinniśmy się zainteresować zaletami jakie niesie ze sobą fotowoltaika. Cena za montaż instalacji nie jest już astronomiczna, a dodatkowo możemy liczyć na rządowe oraz unijne dofinansowanie.

Dlaczego warto korzystać z fotowoltaiki?

Niższe rachunki za prąd

Tym, co najbardziej motywuje ludzi do montażu instalacji fotowoltaicznej jest znacznie obniżenie rachunków za energię elektryczną. Czasami możemy nie płacić wcale, jeżeli energia wytworzona przez panele słoneczne będzie większa, niż ta zużywana przez nasze gospodarstwo domowe. A to wszystko możemy mieć niemal za darmo, ponieważ w dzisiejszych czasach możemy postarać się o dofinansowanie na montaż takiej instalacji - https://www.synergio.pl/. Wystarczy sprawdzić w naszym urzędzie miasta bądź gminy czy możemy liczyć na rekompensatę za montaż fotowoltaiki. Cena będzie wtedy pomijalna, czasami nie zapłacimy za całe to przedsięwzięcie ani złotówki, ponieważ wszystko pokryje dofinansowanie. Będziemy więc mogli oszczędzać na rachunkach za energię dzięki instalacji, która nie będzie nas kosztować absolutnie nic. Ten argument trudno zbić nawet osobom, które niespecjalnie przejmują się kwestiami środowiskowymi. A nie da się ukryć, że tutaj jest prawdziwa siła, jaką posiada fotowoltaika.

 

Ochrona środowiska

W Polsce około 90% energii elektrycznej produkowanej jest poprzez spalanie węgla kamiennego. Nawet najbardziej ekologiczne elektrownie nie są jednak w stanie oczyścić spalin w stu procentach. Powoduje to, że mniejsza lub większa ilość szkodliwych substancji dostaje się do atmosfery. Temu właśnie możemy przeciwstawić się fotowoltaiką. Ceną założenia instalacji nie powinniśmy się w ogóle przejmować, jeżeli zależy nam na dobru nas samych oraz przede wszystkim naszych dzieci i wnuków. Jeżeli już dziś nie zaczniemy znacznie zmniejszać emisji dwutlenku węgla do atmosfery, to świat za 50 i 100 lat z pewnością nie będzie już tak przyjazny do życia jak obecny. Dlatego jeśli zależy nam na polepszeniu jakości środowiska, to koniecznie zainwestujmy w taką instalację. Im więcej energii zużywanej w domach będą zapewniać panele słoneczne, tym mniej obciążone będą generatory w elektrowniach, a to spowoduje że w kotłach zostanie spalona mniejsza ilość węgla. Właśnie dlatego tak ważna stała się fotowoltaika. Cena instalacji jest refundowana w całości właśnie dlatego, że każde zmniejszenie obciążenia sieci energetycznej będzie mieć ogromny wpływ na stan środowiska naturalnego za kilkadziesiąt lat, ale również i teraz.

źródło: artykuł zewnętrzny
fot. Whitepress
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ