Partner serwisu
04 czerwca 2021

Zabrzańskie wodociągi stawiają ule

Kategoria: Aktualności

Na początku w Mikulczycach i Grzybowicach, a wkrótce na osiedlu Kopernik zabrzańskie Wodociągi stawiają ule. Doceniając wkład pszczół w prawidłowe funkcjonowanie ekosystemu Zabrzańskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji postanowiło włączyć się w proekologiczną akcję tworzenia przestrzeni przyjaznych zapylaczom - podaje portal zabrze.com.pl.

Zabrzańskie wodociągi stawiają ule

Znalezienie odpowiedniej lokalizacji dla uli to kwestia niezwykle istotna. Z jednej strony musi ona gwarantować bezpieczeństwo, z drugiej zapewniać pszczołom dostęp do roślin.

Obiekty zabrzańskich Wodociągów spełniają oba te warunki. Są położone w sąsiedztwie terenów zielonych i jednocześnie są zamknięte i monitorowane. W efekcie nawiązanej z zabrzańskim pszczelarzem współpracy ule zostały ustawione już na Stacji Uzdatniania w Mikulczycach oraz Stacji Uzdatniania Wody w Grzybowicach. Będą też na terenie Hydroforni Kopernik. Na terenie każdego z obiektów pojawi się od czterech do sześciu uli. Będą one odpowiednio oznakowane. Prace w bezpośrednim sąsiedztwie uli będzie prowadził ich właściciel.

Czytaj więcej na zabrze.com.pl.

źródło: zabrze.com.pl
fot. 123rf.com/zdj. ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ