Partner serwisu
12 lutego 2021

Wycieczka z wodociągiem on-line?

Kategoria: Aktualności

Tak, jest to możliwe, mimo istniejącej pandemii i obostrzeń. Bo dla chcącego nić trudnego. Wodociąg Marecki ma już pierwszą taką wycieczkę za sobą. Sprawdźcie, jak było.

Wycieczka z wodociągiem on-line?

15 stycznia, Wodociąg Marecki przeprowadził pierwszą wycieczkę on-line dla dzieci ze Szkoły Podstawowej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Zagościńcu. Dzieci biorą udział w ogólnopolskim konkursie „Być jak Ignacy".

Nie dość, że była to pierwsza on-lina to na dodatek pierwsza na nowej stacji uzdatniania wody SUW-2 przy ulicy Spacerowej. Niestety otwarcie obiektu w zeszłym roku nałożyło się na pandemię COVID-19 i nie mieliśmy jeszcze okazji zaprosić nikogo na zwiedzanie. Liczymy jednak na to, że niebawem to się zmieni i zarówno stacja przy ulicy Żeromskiego jaki i Spacerowej będzie mogła przyjmować wycieczki oraz osoby prywatne podczas różnych okazji.

Jak wyglądała pierwsza transmisja?

Połączyliśmy się z opiekunami oraz dziećmi i zaczęliśmy naszą wycieczkę, w trochę innej formie niż dotychczas. Na samym początku Jarosław, pracownik SUW 2 opowiedział słuchaczom o procesie uzdatniania wody. Pokazał nową stację i wyjaśnił co się w niej znajduje. Uczestnicy byli bardzo ciekawi, pytali skąd się bierze woda w kranie, jak jest ona przygotowywana do spożycia oraz ile potrzeba czasu, by dotarła do naszych domów. Pytań było wiele. Można wyliczać i wyliczać.

W dalszej części wycieczki Ania oraz Kasia z Działu Marketingu i Promocji opowiedziały uczestnikom o zajęciach edukacyjnych, które prowadzą. Było wiele intersujących pytań dotyczących świadomości ekologicznej. Ania mówiła między innymi o pozytywnych efektach ograniczenia kupowania plastiku w swoim życiu codziennym. I jak mała zmiana może przynieść duże efekty, które możemy zauważyć chociaż poprzez picie wody z kranu. Słuchający otrzymali też garść innych inspiracji na życie w stylu zero waste. Kasia przybliżyła zasady nowego cyklu zabaw –koloroWODAnki czyli Szkoła dla Przedszkola (CZYTAJ więcej o cyklu).

Kontakt dla zainteresowanych wycieczką w takiej formie dla swojej klasy, lub grupy: e-mail a.soloninko@wodociagmarecki.pl

źródło: Wodociąg Marecki
fot. Wodociągi Marecki
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ