Partner serwisu
24 listopada 2020

Gmina Wielkie Oczy: Inwestycja, która poprawi poprawi standard życia mieszkańców

Kategoria: Aktualności

Gmina Wielkie Oczy zakończyła I etap rozbudowy i przebudowy wodociągów. Inwestycja w sumie będzie kosztować 2,3 mln złotych, ale urzędnicy z Wielkich Oczu pozyskali aż 85% dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej.

Gmina Wielkie Oczy: Inwestycja, która poprawi poprawi standard życia mieszkańców

Zadanie pod nazwą „Rozbudowa i przebudowa wodociągów w Gminie Wielkie Oczy”  podzielone zostało na dwie części oraz dwa etapy. Etap I został już zrealizowany, a jego koszt wyniósł ponad ok. 1.706.00,00 zł.

W ramach części pierwszej rozbudowano sieć wodociągową Łukawiec– Bihale oraz Żmijowiska – Wólka Żmijowska wraz z wymiana zasuw sieciowych, a także sieć Żmijowiska –Wólka Żmijowska z wyłączeniem przyłączy wodociągowych Wólka Żmijowska

W ramach części drugiej powstała stacja podnoszenia ciśnienia, zbiorniki magazynujące wodę w Łukawcu, wymieniono budowę studni głębinowych i wymieniono pompy wody.

Jak informuje Urząd Gminy w Wielkich Oczach, kolejny etap ma zostać zrealizowany do 31 lipca 2021 r.

Celem priorytetowym zadania jest uporządkowanie gospodarki wodociągowej w Gminie Wielkie Oczy. Wskutek realizacji projektu znacząco poprawi się ciągłość w dostawach wody dla mieszkańców. Rozbudowa sieci wodociągowych przyczyni się do poprawy walorów turystycznych i inwestycyjnych regionu. Ponadto przyczyni się do likwidacji okresowych deficytów wody pitnej, umożliwi zaopatrzenie mieszkańców w wodę o jakości spełniającej normy fizykochemiczne i sanitarne oraz poprawi warunki sanitarne. Inwestycja poprawi standard życia mieszkańców, umożliwi rozwój pozarolniczych źródeł zarobkowania takich jak: rozwój przetwórstwa rolnego i agroturystyki. Przedsięwzięcie stworzy korzystne warunki dla rozwoju lokalnego. – informuje Urząd Gminy w Wielkich Oczach

źródło: Informacja prasowa
fot. Gmina Wielkie Oczy
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ