Partner serwisu
03 listopada 2020

Wodociągi Miasta Krakowa: Na zdrowie. Seniorze pij kranowiankę

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Miasta Krakowa, jako Spółka społecznie odpowiedzialna, od lat prowadzą kampanie informacyjno-edukacyjne skierowane do mieszkańców Krakowa i okolic. O zaletach i jakości wody w krakowskich kranach można dowiedzieć się z trwającej od 2013 r. kampanii "W Krakowie dobra woda prosto z kranu". Jak dbać o kanalizację w codziennym użytkowaniu, mieszkańcy uzyskają informację z zainaugurowanej w 2017 r. kampanii ,,To się w ścieku nie mieści”.

Najnowszą kampanię "Na zdrowie. Seniorze pij kranowiankę" skierowaną do osób w wieku 60+, aktywowano 1 października 2020 r. W tym dniu co roku obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób Starszych.

Głównym jej celem jest zwrócenie uwagi na szczególną potrzebę regularnego picia wody wśród seniorów, ponieważ bardziej niż osoby młodsze są oni narażeni na ryzyko odwodnienia. Wraz z upływem lat całkowita ilość wody w organizmie zmniejsza się nawet o 15%. Osoby powyżej 60 roku życia słabiej odczuwają pragnienie, w konsekwencji znacznie rzadziej uzupełniają deficyt płynów.

W ramach kampanii Wodociągi Miasta Krakowa przygotowały materiały informacyjno-edukacyjne, a także nawiązały współpracę z krakowskimi klubami i centrami aktywności Seniorów.

Więcej informacji o kampanii znajduje się tutaj.

źródło: Informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ