Partner serwisu
20 października 2020

Na czym polega udrażnianie kanalizacji metodą WUKO?

Kategoria: Aktualności

Z rur wydobywa się nieprzyjemny zapach, na dodatek ciśnienie wody pozostawia wiele do życzenia? Wiele wskazuje na to, że wystąpił problem z instalacją sanitarną – może to być zator, który utrudnia przepływ wody. W takich przypadkach udrażnianie kanalizacji na własną rękę może przynieść odwrotny skutek do zamierzonego, dlatego warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Jedną z chętnie stosowanych i zarazem skutecznych metod jest WUKO. Jak to działa?

Na czym polega udrażnianie kanalizacji metodą WUKO?

WUKO – co to jest i na czym polega?

Sama nazwa WUKO nawiązuje do pojazdów z pompami, które pozwalają na wtłaczanie wody pod bardzo wysokim ciśnieniem. Tym określeniem nazywa się technikę hydrodynamiczną – zwaną też ciśnieniową – która polega na podłączeniu do pompy węża. Do niego dopasowuje się głowicę o odpowiedniej średnicy, np. dyszę rotacyjną. Umożliwia to wprowadzenie wody do rury o dowolnej wielkości i tym samym usunięcie z niej zanieczyszczeń, nawet jeśli są to osady wapienne czy zalegające w załamaniach korzenie.

Po zamontowaniu głowicy wąż umieszcza się bezpośrednio w rurze. Dopiero wówczas możliwe jest uruchomienie pompy, która wtłacza strumień wody. Wszelkie nieczystości zostają najpierw rozpuszczone, a następnie wypłukane. Zanieczyszczenia trafiają później do studni rewizyjnej bądź są też odpompowywane do zbiornika znajdującego się w pojeździe WUKO.

Co jest szczególnie ważne, głowice wykorzystywane do tej metody udrażniania kanalizacji muszą być wykonane ze stali nierdzewnej, co gwarantuje stuprocentową skuteczność. Zastosowanie się do tej i pozostałych zasad gwarantuje powodzenie zarówno w przypadku rur o średnicy 50 mm, jak i 400. W ten sposób można pozbyć się nawet osadu z tłuszczu czy zalegających w kanalizacji kamieni oraz piasku.

Czy warto stosować metodę WUKO?

Dbanie o kanalizację jest bardzo istotne nie tylko ze względu na praktyczność, ale też higienę. Zignorowanie zabrudzeń osiadających w rurach i utrudniających dopływ wody może znacząco przyczynić się do jej zanieczyszczenia – z czasem nawet specjalne filtry mogą nie zdać egzaminu. Trudno też normalnie funkcjonować, kiedy z rur wydobywa się przykry zapach.

Metoda WUKO niesie za sobą wiele zalet, które powinny uwzględnić wszystkie osoby chcące zatroszczyć się o udrożnienie kanalizacji. Przede wszystkim WUKO jest niezwykle skuteczne – decyduje o tym nie tylko wysokiej jakości sprzęt i sprawne działanie, ale też skorzystanie z usług profesjonalnej firmy. W Warszawie metodę WUKO stosuje m.in. firma Hydra Service: https://hydroservice.org/wuko/. Znalezienie sprawdzonego przedsiębiorstwa gwarantuje, że problem z zatkanymi rurami zostanie szybko rozwiązany.

Ponadto WUKO jest też uniwersalne. Nie ma znaczenia, jak duże są rury, nie jest również istotne, w jaki sposób powstał osad. Woda pod tak dużym ciśnieniem radzi sobie nawet z wysokim poziomem zamulenia, dlatego może posłużyć zarówno do czyszczenia instalacji sanitarnych, jak i kanalizacji deszczowych.

Dodatkowym plusem jest bezpieczeństwo i ekonomiczność. Podczas udrażniania rur metodą WUKO nie wykorzystuje się żadnych silnie żrących substancji chemicznych, dzięki czemu cały proces nie zagraża środowisku.

 

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ