Partner serwisu
30 września 2020

Montaż pomp awaryjnych w Czajce

Kategoria: Aktualności

Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji w m.st. Warszawie informuje, że prowadzi intensywne prace związane z usunięciem usterki jednej z dwóch pomp tłoczących ścieki tymczasowym rurociągiem. Obecnie są one transportowane do oczyszczalni „Czajka” za pomocą jednej nitki układu przesyłowego. Jednocześnie trwają prace montażowe pomp zastępczych.

Wodociągi Warszawskie pracują nad usunięciem usterki jednej z pomp tłoczących ścieki tymczasowym układem przesyłowym z lewobrzeżnej części Warszawy do oczyszczalni „Czajka”. Od tego momentu transport ścieków odbywa się tylko jedną nitką rurociągu znajdującego się na moście pontonowym – tłoczone są przy pomocy jednej z dwóch pomp, która pracuje bezawaryjnie. Jak podkreśla Spółka, jak najszybsza naprawa pompy oraz wstrzymanie zrzutu ozonowanych ścieków do Wisły, jest dla niej priorytetem. W tym samym czasie trwają prace związane z uruchomieniem urządzeń zastępczych.

- Byliśmy przygotowani na taką ewentualność i mieliśmy zabezpieczone urządzenia zapasowe – mówi Marek Smółka, rzecznik MPWiK. – Jednocześnie, równolegle z naprawą, prowadzimy prace montażowe dwóch pomp zapasowych o mocy po 250 kW każda. Będą one tłoczyły ścieki do Zakładu „Czajka” do momentu przywrócenia pełnej funkcjonalności układu przesyłowego. Pracujemy bez przerwy i do skutku.

MPWiK podkreśla, że usunięcie usterki dotychczasowej pompy – wysokiej na 3 metry i ważącej ponad 6 ton - to skomplikowana operacja, wymagająca m.in. całkowitego jej osuszenia w specjalnym piecu. Ponowne podłączenie urządzenia planowane jest w drugiej połowie tygodnia.

W związku z awarią Wodociągi Warszawskie prowadzą ozonowanie wszystkich ścieków z lewobrzeżnej części Warszawy, zrzucanych do Wisły. Jednocześnie w ramach kampanii „Sedes to nie kosz na śmieci” Spółka przypomina mieszkańcom o niewyrzucaniu do toalet artykułów higienicznych, takich jak patyczki do uszu czy nawilżane chusteczki, resztek jedzenia oraz wszystkich tych rzeczy, które po segregacji powinny trafić do kosza na śmieci. Nieodpowiednie użytkowanie toalet prowadzi do zatykania się kanałów kanalizacyjnych, a tym samym utrudnia działanie warszawskich oczyszczalni ścieków.

źródło: Informacja prasowa
fot. MPWiK w m.st. Warszawie
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ