Partner serwisu
16 września 2020

400 tys. zł dofinansowania na przydomowe oczyszczalnie ścieków w Gminie Liw

Kategoria: Aktualności

Indywidualna oczyszczalnia ścieków jest tania w eksploatacji, ekologicza i bezpieczna. Jest alternatywą dla szamb, położonych w gminach o rozproszonej zabudowie, w których poprowadzenie sieci zbiorczej kanalizacji sanitarnej jest nieopłacalne. Na przydomowe oczyszczalnie ścieków dofinansowanie w wys. ponad 400 tys. złotych otrzymała Gmina Liw.

 

400 tys. zł dofinansowania na przydomowe oczyszczalnie ścieków w Gminie Liw

47 przydomowych oczyszczalni ścieków powstanie na terenie gminy Liw. To za sprawą umowy podpisanej w poniedziałek, 14 września br. pomiędzy Zastępcą Prezesa Zarządu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Kamilą Mokrzycką a Wójtem Gminy Liw Bogusławem Szymańskim. Umowa na dofinansowanie zadania w wysokości ponad 400 tys. zł została zawarta w obecności m.in. w obecności Wicewojewody Sylwestra Dąbrowskiego.

Całkowita wartość projektu wynosi 551 138,48 zł, a kwota dofinansowania w formie pożyczki to 410 138,48 zł. Planowane przydomowe mechaniczno-biologiczne oczyszczalnie ścieków składają się z reaktora biologicznego, przepompowni ścieków surowych i oczyszczonych oraz studni chłonnej. Realizacja zadania przyczyni się do poprawy stanu gospodarki wodno-ściekowej poza granicami aglomeracji ujętych w Krajowym Programie Oczyszczania Ścieków Komunalnych.

W uroczystości podpisania umowy, która odbyła się w Liwskim Centrum Kultury uczestniczyli także: Senator RP Maria Koc, Poseł na Sejm RP Maciej Górski, Wicewojewoda Mazowiecki Sylwester Dąbrowski, Kierownik Delegatury Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego w Siedlcach Anna Kaszuba, Starosta Ewa Besztak oraz Dyrektor Wydziału WFOŚiGW w Siedlcach Agnieszka Kiljańczyk.

źródło: GOV
fot. 123rf
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ