Partner serwisu
09 września 2020

Wrocławskie MPWiK buduje kanalizację na Jerzmanowie i Jarnołtowie

Kategoria: Aktualności

Blisko pół miliarda złotych - właśnie tyle w najbliższych latach Wrocławskie MPWiK planuje zainwestować w nowoczesną infrastrukturę zapewniającą dostawę wody i odbiór ścieków oraz w adaptację do zmian klimatu. Na początku listy zaplanowanych prac znajduje się budowa kanalizacji na Jerzmanowie i Jarnołtowie.

Przetarg na budowę kanalizacji MPWiK ogłosiło jesienią 2019 r. Było wielu zainteresowanych wykonawców, pojawiły się dziesiątki zapytań od firm, dlatego termin przetargu został wydłużony. W końcu po wyborze wykonawcy, całej procedurze prawnej i otrzymaniu wszystkich potrzebnych decyzji administracyjnych, wykonawca prac rusza w teren. Inwestycja to łączny koszt blisko 500 mln złotych.

Prace ruszyły na przełomie czerwca i lipca br. W pierwszej kolejności roboty są prowadzone przy ul. Gałowskiej następnie ul. Płużnej oraz ks. B. Domańskiego i A. Kośnego. Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji informuje, że jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace zakończą się w połowie 2022 r.

Wykonawcą robót jest firma AG SYSTEM Sp. z o.o., która została wyłoniona na podstawie przetargu. W ostatnim czasie wykonawca organizował zaplecze dla budowy oraz aktualizował projekty organizacji ruchu na czas prowadzonych prac.

źródło: MPWiK Wrocław
fot. MPWiK Wrocław
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ