Partner serwisu
07 września 2020

Ruszyła budowa rurociągu tymczasowego do "Czajki"

Kategoria: Aktualności

Po obu stronach Wisły trwają już prace związane z budową tymczasowych rurociągów, którymi będą transportowane ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy do Zakładu "Czajka". Jak zapowiedział Robert Soszyński, zastępca prezydenta m.st. Warszawy, w ciągu czterech tygodni ścieki popłyną mostem pontonowym.

Ruszyła budowa rurociągu tymczasowego do "Czajki"

Od 4 września trwa odbiór rur z PGW Wody Polskie, które są składowane na terenie budowy przy ul. Świderskiej. Prace są prowadzone bez przerwy 24/7. 5 września rozpoczęto także transport rur oraz sprzętu z UPONOR Infra. Łącznie zostaną ułożone dwa rurociągi, każdy o długości 1,6 km i średnicy 1 m.

Poszczególne fragmenty rurociągu będą zgrzewane w temperaturze ok. 220oC, co zapewni zachowanie jednolitej wytrzymałości konstrukcji na całej ich długości. Na miejscu robót będzie pracowało non stop 8-10 urządzeń do zgrzewania rur.

Ścieki będą ujmowane bezpośrednio z komory zlokalizowanej na terenie Zakładu „Farysa”. Dzięki temu, nawet w przypadku konieczności chwilowego wstrzymania pompowania ścieków, będzie można je czasowo zatrzymać w sieci kanalizacyjnej MPWiK. Ścieki będą transportowane do Zakładu „Świderska” po prawej stronie Wisły, skąd kolektorem trafią do oczyszczalni ścieków „Czajka”.

Awaryjny rurociąg zostanie ułożony na moście pontonowym. Przeprawę na Wiśle wybudują wojskowi z 2. Inowrocławskiego Pułku Inżynieryjnego oraz 2. Pułku Saperów z Kazunia. Prace rozpoczną się od wtorku 8 września.

źródło: MPWiK w m.st. Warszawie
fot. Wody Polskie, MPWiK w m.st. Warszawie
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ