Partner serwisu
02 września 2020

Nowa koparka JCB dla MPWiK w Lesznie

Kategoria: Aktualności

Pod koniec sierpnia do parku maszyn należącego do MPWiK w Lesznie dołączyła koparka JCB Hydragig 110 W. Maszyna ma być wykorzystywana do wszystkich prac związanych z działalnością Spółki, w tym do modernizacji przyłączy, usuwania awarii czy czyszczenia rowów.

Nowa koparka JCB dla MPWiK w Lesznie

Zdaniem specjalistów z działu ekspolatacji, zamówiona koparka pozwala na widoczność w każdym kierunku oraz daje możliwość obserwacji wszystkich czterech kół i 1 metra przestrzeni wokół maszyny na poziomie gruntu wprost z fotela operatora. Do innych zalet maszyny niewątpliwie można zaliczyć:

  • silnik, zbiorniki oraz różne komponenty są przeniesione do podwozia, dzięki czemu została zwiększona widoczność, stabilność, zwrotność, mobilność oraz funkcjonalność;
  • trzy tryby mobilności umożliwiają operatorowi dostosowanie maszyny do każdego zadania. Tryb drogowy izoluje funkcje robocze, aby poruszać się z prędkością 40 km/h. Tryb placu budowy ogranicza prędkość maszyny do 20 km/h przy aktywnych wszystkich systemach hydraulicznych. Natomiast tryb pełzania umożliwia ograniczenie prędkości do prac wymagających największej precyzji.
  • maszyna wyposażona jest standardowo w tryb jazdy z czterema kołami skrętnymi, dwoma kołami skrętnymi oraz jazdy na ukos, dzięki czemu manewrowanie jest proste, nawet w najciaśniejszych miejscach zurbanizowanych.
  • promień skrętu wynoszący mniej niż 4 m pozwala na komfortową pracę na jednym pasie jezdni, a tryb cofania pozwala na zmianę tyłu maszyny na przód podczas pracy na jednym pasie jezdni;
  • zredukowane zachodzenie z przodu i minimalne zachodzenie z tyłu podczas obrotu wynoszące tylko 120 mm umożliwiają pracę bliżej ścian, a konik obrotu pozwala na kopania równolegle do ściany bez negatywnego wpływu na stabilność.
źródło: Informacja prasowa, MPWiK Leszno
fot. MPWiK Leszno
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ