Partner serwisu
06 sierpnia 2020

Plenerowe pokazy nowoczesnych możliwości i praktyczne warsztaty

Kategoria: XI Konferencja Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN, 4-5 sierpnia 2020, Wisła

Jak prowadzić prace w branży wod-kan w bezpieczny sposób? Do jakich zadań wykorzystać drona? I jak zminimalizować zagrożenia wybuchowe oraz toksyczne związane z procesami technologicznymi? Tematy te omawiano w czasie plenerowych pokazów i warsztatów, w ramach XI Konferencji Awarie. Monitoring. Modernizacja sieci WOD-KAN.

Plenerowe pokazy nowoczesnych możliwości i praktyczne warsztaty

Przedstawiciele firmy SUNDOOR, po zapoznaniu uczestników z profilem działania, rozpoczęli prezentację swoich produktów. Jak mówili: – W każdej branży dąży się do wykreowania sprawdzonego systemu pracy, popartego wynikami. Jednym z głównych trendów w obszarze działań usługowych powinno być stworzenie bezpiecznego zaplecza do pracy. W trosce o bezpieczeństwo pracowników, oferujemy klientom wyłącznie sprawdzone i przetestowane systemy asekuracyjne.

Bezpieczne rozwiązania

Zakres pierwszej części pokazu obejmował asekurację i ewakuację prac w przestrzeniach zamkniętych podczas awarii, bezpieczeństwo pracy w przestrzeni zamkniętej (detekcja gazów, aparaty ucieczkowe) czy bezpieczeństwo pracy w terenie (odzież termoaktywna).

Dron jako kolejna rewolucja w branży wod-kan?

Obecni na pokazie mieli okazję przekonać się także, jak wiele zastosowań w branży wodno-kanalizacyjnej mogą mieć… drony. Jeszcze kilka lat temu urządzenia te były nowością traktowaną raczej jako atrakcyjny, ale drogi sposób na filmowanie z góry. Dzisiaj drony wykorzystywane są w wielu dziedzinach, również w wod-kanie, umożliwiając specjalistyczne inspekcje wizualne z zachowaniem wyjątkowych środków bezpieczeństwa.

Najpierw dawka wiedzy, później praktyczne ćwiczenia

Warsztaty dotyczące wsparcia sektora wod-kan w zakresie identyfikowania i minimalizowania zagrożeń wybuchowych poprowadzili Marcin Ptak i Mateusz Seget z firmy Dräger Polska Sp. z o.o. Część teoretyczna obfitowała w pomocne wskazówki i cenne uwagi – na przykładach akcji remontowych na terenie zakładów. Część praktyczna natomiast obejmowała prezentację rozwiązań przydatnych podczas np. detekcji gazów.

___

XI Konferencja Awarie. Monitoring. Modernizacja sieci WOD-KAN odbywa się w dniach 4-5 sierpnia 2020 roku w Wiśle. Organizatorem jest firma BMP Sp. z o.o. – wydawca kwartalnika Kierunek Wod-Kan oraz portalu www.kierunekwodkan.pl. Gospodarzem honorowym wydarzenia jest firma Aqua S.A.

Patronat merytoryczny nad konferencją pełni Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Fundacja Dolnośląskie Forum Wodociągowe.

Partnerami branżowymi konferencji są przedsiębiorstwa z branży wod-kan: Aquanet S.A., SAUR Neptun Gdańsk, Wodociągi Miasta Krakowa, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. z siedzibą w Kaliszu, Katowickie Wodociągi S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu, Wodociągi Jaworzno S.A.

Partnerem Srebrnym została firma Titan Sp. z o.o.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ