Partner serwisu
06 sierpnia 2020

Pełna kontrola sieci wod-kan dzięki wsparciu informatycznemu

Kategoria: XI Konferencja Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN, 4-5 sierpnia 2020, Wisła

Jakie narzędzia, rozwiązania informatyczne warto wdrażać w branży wod-kan? Tematyce tej poświęcony był jeden z paneli podczas XI Konferencji „Awarie. Monitoring. Monitorowanie sieci WOD-KAN”.

Pełna kontrola sieci wod-kan dzięki wsparciu informatycznemu

III i zarazem ostatni już panel konferencji pt. „Chcemy mieć wszystko pod kontrolą. Stawiamy na informatyczne wsparcie” poprowadził i jednocześnie otworzył Grzegorz Murawski (LPWiK S.A.). Prelegent podczas wystąpienia mówił o doborze i funkcjonowaniu dokładnych układów opomiarowania przepływu na bazie doświadczeń legnickich, o czym także pisał w artykule opublikowanym w 2. numerze kwartalnika Kierunek Wod-Kan.

Wczoraj kartka i długopis, dzisiaj smartfon i aplikacja

Następnie na scenę zaproszono przedstawicielkę firmy HSB S.C. – Asenatę Sacha. Uczestnicy poznali elektroniczne protokoły w aplikacji Actis WiK w oparciu o ochronę danych osobowych i usprawnienie wodomierzy. Dzięki praktycznej prezentacji i omówieniu konkretnych przykładów, prelegentka wyjaśniła, w jakich sytuacjach aplikacja może okazać się wyjątkowo przydatna. Jak podkreśliła A. Sacha: – Porzuciliśmy kartkę i długopis na rzecz smartfona. (…) Aplikacja jest nie tylko pomocna, ale także bezpieczna.

Idea, nie produkt

O interakcji GIS i ZSI opowiedział Bogdan Skrzipek z PWiK Sp. z o.o. w Rudzie Śląskiej. Zdaniem przemawiającego, do najważniejszych funkcjonalności zintegrowania systemów informatycznych należą między innymi: jeden interfejs, jedna baza danych, integracja danych z rozproszonych źródeł, weryfikacja procesów czy prezentacja danych na mapie.

Dzięki Sebastianowi Radzimskiemu z Wodociągów i Kanalizacji w Opolu Sp. z o.o. obecni na sali mogli natomiast wysłuchać referatu pt. „GIS i model hydrauliczny jako nierozłączne narzędzia – przykłady zastosowań z WiK w Opolu”.

Jeden projekt, wiele korzyści

Na zakończenie panelu wystąpiła Izabela Małota (MPWiK Sp. z o.o. w Piekarach Śląskich), która opowiedziała o zdalnym odczycie wodomierzy i wdrożeniu IoT w MPWiK. Mówczyni zapoznała uczestników zarówno z ideą wprowadzonego projektu, jak i ze schematem działania systemu.

___

XI Konferencja Awarie. Monitoring. Modernizacja sieci WOD-KAN odbywa się w dniach 4-5 sierpnia 2020 roku w Wiśle. Organizatorem jest firma BMP Sp. z o.o. – wydawca kwartalnika Kierunek Wod-Kan oraz portalu www.kierunekwodkan.pl. Gospodarzem honorowym wydarzenia jest firma Aqua S.A.

Patronat merytoryczny nad konferencją pełni Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Fundacja Dolnośląskie Forum Wodociągowe.

Partnerami branżowymi konferencji są przedsiębiorstwa z branży wod-kan: Aquanet S.A., SAUR Neptun Gdańsk, Wodociągi Miasta Krakowa, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. z siedzibą w Kaliszu, Katowickie Wodociągi S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu, Wodociągi Jaworzno S.A.

Partnerem Srebrnym została firma Titan Sp. z o.o.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ