Partner serwisu
05 sierpnia 2020

O bezpieczeństwie i innowacjach w wod-kanie

Kategoria: XI Konferencja Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN, 4-5 sierpnia 2020, Wisła

O doświadczeniach z eksploatacji kanalizacji grawitacyjnej i pompowej, o monitoringu sieci, lokalizacji uszkodzeń czy o dezynfekcji sieci wodociągowej rozmawiano podczas panelu II, który odbył się w ramach XI Konferencji Awarie. Monitoring. Modernizacja sieci WOD-KAN. 

O bezpieczeństwie i innowacjach w wod-kanie

Panel II pt. „Planujemy zwiększyć bezpieczeństwo dostaw wody. Od czego zacząć?” poprowadził Tomasz Herczyk z PWiK Okręgu Częstochowskiego S.A. Jako pierwszy na scenę wyszedł Grzegorz Rzycki, który mówił o doświadczeniach eksploatacyjnych w AQUA S.A. w nawiązaniu do kanalizacji grawitacyjnej i pompowej.

Rozwiązanie innowatorskie i proekologiczne, czyli jakie?

Następnie uczestnicy wydarzenia wysłuchali wystąpienia Mariusza Iwanejko z Blejkan S.A. pt. „Innowatorska i proekologiczna wymiana przyłączy wodociągowych i gazowych metodą bezwykopową.” W trakcie wystąpienia obecni na sali mieli okazję przekonać się, jak działa innowacyjna wyciągarka rur zamontowana do koparki. Słuchacze poznali cechy charakterystyczne i koncepcję tego urządzenia, a także aspekty ochrony środowiska. Jak podkreślił prelegent: – Wyciągarka usuwa stare przyłącza, odzyskujemy materiał do recyklingu, a ochrona środowiska powinna odgrywać w naszym życiu dużą rolę.

Prezentacje nowych możliwości

W ramach wystąpienia pt. „Obejma DUOFIT do napraw rurociągów pod ciśnieniem jako rozwiązanie redukujące straty wody” na scenę zaproszony został Radosław Szeining z Fabryki Armatury Hawle Sp. z o.o. Prelegent mówił między innymi o działaniu i zaletach technicznych DUOFIT. Jak powiedział: – DUOFIT to znaczna redukcja kosztów naprawy, konkurencyjny czas dostawy, dobre rozwiązanie dla większości problematycznych sytuacji.

Kolejny prelegent, Artur Dyląg z egeplast International GmbH, opowiedział słuchaczom o monitoringu sieci i lokalizacji uszkodzeń na przykładzie innowacyjnego systemu egepast 3L Leak Control.

Na zakończenie, Cezary Rokicki, reprezentujący firmę Proficco Sp. z o.o. odpowiedział na pytanie, jak skutecznie dezynfekować sieć wodociągową na przykładzie mobilnych chloratorów ZORRO. Prelegent opowiedział także o innowacyjnych rozwiązaniach w Proficco, goście mieli okazję zapoznać się choćby z paczkowarkami wody czy z modułami dezynfekcji do cystern.

___

XI Konferencja Awarie. Monitoring. Modernizacja sieci WOD-KAN odbywa się w dniach 4-5 sierpnia 2020 roku w Wiśle. Organizatorem jest firma BMP Sp. z o.o. – wydawca kwartalnika Kierunek Wod-Kan oraz portalu www.kierunekwodkan.pl. Gospodarzem honorowym wydarzenia jest firma Aqua S.A.

Patronat merytoryczny nad konferencją pełni Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Fundacja Dolnośląskie Forum Wodociągowe.

Partnerami branżowymi konferencji są przedsiębiorstwa z branży wod-kan: Aquanet S.A., SAUR Neptun Gdańsk, Wodociągi Miasta Krakowa, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. z siedzibą w Kaliszu, Katowickie Wodociągi S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu, Wodociągi Jaworzno S.A.

Partnerem Srebrnym została firma Titan Sp. z o.o.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ