Partner serwisu
04 sierpnia 2020

O awariach i monitoringu sieci w Wiśle

Kategoria: XI Konferencja Awarie. Monitoring. Budowa i Modernizacja Sieci WOD-KAN, 4-5 sierpnia 2020, Wisła

Ponad 110 osób bierze udział w XI Konferencji „Awarie. Monitoring. Modernizacja sieci WOD-KAN”, którą – z zachowaniem szczególnych warunków sanitarnych – organizuje wydawnictwo BMP.

O awariach i monitoringu sieci w Wiśle

Konferencję, która rozpoczęła się 4 sierpnia w Sali Kongresowej Hotelu Stok w Wiśle, otworzył redaktor naczelny wydawnictwa BMP Przemysław Płonka oraz wiceprezes zarządu AQUA S.A. Henryk Wysogląd. W trakcie oficjalnego powitania, przedstawiciel BMP Sp. z o.o. poruszył m.in. ważny temat związany z zachowaniem środków bezpieczeństwa na konferencji oraz pokrótce omówił program spotkania. Następnie Henryk Wysogląd opowiedział o działalności i o dotychczasowych osiągnięciach spółki AQUA, która pełni rolę Honorowego Gospodarza imprezy.

Zbudowaliśmy sieć. I co dalej?

Panel wprowadzający rozpoczął się wystąpieniem przedstawiciela Politechniki Śląskiej – Wojciecha Korala, pt.: „Zbudowaliśmy sieć. I co dalej?”. Prelegent podkreślał istotne elementy eksploatacji, jak zweryfikowany projekt, modernizację opartą na pomiarach, właściwy dobór urządzeń oraz fachową wiedzę. Dzięki weryfikacji projektów oraz obliczeń projektowych możliwe jest uniknięcie późniejszych błędów i różnic wartości. Dzięki wykonaniu pomiarów, przed przystąpieniem do samej modernizacji można natomiast zniwelować zagrożenie wzrostu strat hydraulicznych. – Przy projektowaniu, modernizacji czy wymianie zawsze należy korzystać z właściwych danych, weryfikując przyjęte założenia i rozwiązania – podkreślał W. Koral.

Jak w przyszłości zwiększyć efektywność wykonywania ziemnych prac…

Na pytanie: „Jak w przyszłości zwiększyć efektywność wykonywania ziemnych prac związanych z serwisowaniem i budową sieci wod-kan” odpowiedział Marcin Kowalski – przedstawiciel firmy TITAN POLSKA Sp. z o.o., która została Partnerem Srebrnym konferencji. Słuchacze mieli okazję poznać cechy między innymi systemu liniowego czy dylowego, które są odpowiedzią firmy na rosnące zapotrzebowanie względem większej efektywności wykonywania ziemnych prac w branży wod-kan. W trakcie wystąpienia zaprezentowano także dodatkowe rozwiązania, które mają pomóc w sprostaniu wymaganiom BHP, czyli zintegrowany wspornik i drabinę z balustradami.

…i jak bezpiecznie pobierać próbki w trakcie pandemii COVID-19?

Temu problemowi bliżej przyjrzał się Jacek Czardybon z firmy SANIT Sp. z o.o. W trakcie wykładu zebrani mieli okazję wysłuchać o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą zakażenie koronawirusem, a także o tym, jak można zapobiec zachorowaniu. Bezpieczeństwo w trakcie pobierania próbek jest możliwe dzięki spełnieniu odpowiednich norm, w tym między innymi tych, które zalecają wprost unikania pobierania próbek z hydrantów. Szczególnie pomocne mogą okazać się tu szafki hydrantowe.

Na koniec wystąpienia, Jacek Czardybon przyjął z rąk organizatora wydarzenia pamiątkową statuetkę oraz serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu firmy SANIT Sp. z o.o., która w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia.  

Integracja systemów GIS

Kolejne wystąpienie dotyczyło działań firmy KartGIS, obecnej na rynku już od 10 lat. Firma na co dzień wdraża rozwiązania także w branży wod-kan, o czym opowiedziała Martyna Piszczek: – System Informacji Geograficznej oparty jest przede wszystkim na współpracy z branżowcami. Słuchamy klientów i jesteśmy otwarci na wszelkie pomysły – podkreślała.

Na koniec filozoficznie o wodzie

Na zakończenie panelu wystąpił Dariusz Dzida (AQUA S.A.) z inspirującym wykładem: „Czy woda uratuje świat?”. Prelegent podkreślał znaczenie wody, przybliżał zagrożenia związane z dostępem do niej, wskazywał na możliwe rozwiązania w tym zakresie.

___

XI Konferencja Awarie. Monitoring. Modernizacja sieci WOD-KAN odbywa się w dniach 4-5 sierpnia 2020 roku w Wiśle. Organizatorem jest firma BMP Sp. z o.o. – wydawca kwartalnika Kierunek Wod-Kan oraz portalu www.kierunekwodkan.pl. Gospodarzem honorowym wydarzenia jest firma Aqua S.A.

Patronat merytoryczny nad konferencją pełni Stowarzyszenie Wodociągowców Województwa Śląskiego oraz Fundacja Dolnośląskie Forum Wodociągowe.

Partnerami branżowymi konferencji są przedsiębiorstwa z branży wod-kan: Aquanet S.A., SAUR Neptun Gdańsk, Wodociągi Miasta Krakowa, Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji Spółka z o.o. z siedzibą w Kaliszu, Katowickie Wodociągi S.A., Miejskie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji S.A. we Wrocławiu, Wodociągi Jaworzno S.A.

Partnerem Srebrnym została firma Titan Sp. z o.o.

Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ