Partner serwisu
17 czerwca 2020

Cykl filmowy #Eksperymenty

Kategoria: Aktualności

Czas spędzany w domu wcale nie musi oznaczać nudy! Aby pobudzić kreatywność naszych obserwujących startujemy z nowym cyklem filmowym #Eksperymenty. We wtorki o 9:00 na naszym Facebooku będziemy pokazywać nowe filmy, a w nich doświadczenia i ciekawostki o wodzie.

Cykl filmowy #Eksperymenty

Najlepszą formą nauki jest zabawa, dlatego przygotowaliśmy dla Was doświadczenia z #WarszwskaKranówka, które objaśnią prawa fizyki i zjawiska chemiczne w efektowny sposób. Co więcej, można je wykonać w warunkach domowych. Wystarczą proste składniki, które każdy z nas znajdzie w kuchni.

Wodne eksperymenty pozwolą Wam zbadać właściwości wody oraz zjawiska fizyczne i chemiczne z nią związane. Na własne oczy przekonacie się, czym jest napięcie powierzchniowe, siła wyporu, gęstość czy dyfuzja w cieczy. Każdy z Was będzie więc miał okazję wcielić się w rolę prawdziwego naukowca!

W trakcie naszych wirtualnych spotkań edukacyjnych na profilu „Woda dla Warszawy” dowiecie się m.in. dlaczego tak ważne jest częste mycie rąk, jak sprawić, aby jajko lewitowało, jak zrobić domową wersję lampy lawy czy stworzyć tęczę w szklance?

 

Eksperymenty TUTAJ.

źródło: www.mpwik.com.pl
fot. www.mpwik.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ