Partner serwisu
17 czerwca 2020

Kocham, lubię, szanuję, wody nie marnuję

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Warszawskie zachęcają mieszkańców stolicy do rozsądnego korzystania z zasobów wodnych.

Kocham, lubię, szanuję, wody nie marnuję

W zakładach MPWiK każdego dnia uzdatniamy ponad 530 mln litrów wody, która systemem przewodów wodociągowych jest dostarczana mieszkańcom stolicy i okolicznych gmin. Woda dla Warszawy jest pobierana z dwóch niezależnych źródeł: spod dna Wisły oraz bezpośrednio z Jeziora Zegrzyńskiego.  

MPWiK gwarantuje ciągłość dostaw wody dla mieszkańców

Woda to przede wszystkim źródło życia – w ciągu doby każdy z nas powinien wypijać około 2 litrów płynów. Z wody korzystamy w kuchni, w łazience, a także w ogrodzie. Nad wodą spędzamy wolny czas, np. spacerując po Bulwarach Wiślanych czy uprawiając wodne sporty, jak pływanie czy kajakarstwo.

Średnio w ciągu doby każdy z nas zużywa ok. 100 litrów wody, w większości na czynności związane z higieną oraz prowadzeniem gospodarstw domowych. MPWiK, poprzez swoją kampanię „Kocham, lubię, szanuję, wody nie marnuję” radzi, jak mądrze korzystać z jej zasobów. Np. zakręcając kran podczas mycia zębów, nie wyrzucając śmieci do sedesu czy wybierając szybki prysznic zamiast kąpieli. Przypominamy, że wybierając warszawską kranówkę także dbamy o środowisko – nie produkujemy dodatkowych odpadów oraz nie zużywamy wody potrzebnej na produkcję jednorazowych opakowań.

 

źródło: www.mpwik.com.pl
fot. www.mpwik.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ