Partner serwisu
16 marca 2020

Wyrzysk: 15 mln zł na modernizację oczyszczalni ścieków

Kategoria: Aktualności

Oczyszczalnia ścieków w Wyrzysku zmodernizowana. Inwestycja, która pochłonęła prawie 15 milionów złotych przyczyni się do poprawy stanu środowiska naturalnego, a w szczególności czystości wód i gleby.

Wyrzysk: 15 mln zł na modernizację oczyszczalni ścieków

Ta stara oczyszczalnia, już nazwijmy ją „babcia”, funkcjonowała ponad 20 lat. Była przygotowana na 600-700 metrów sześciennych ścieków, a o wiele więcej wpływało, Wyrzysk się rozwija. Praktycznie, jeżeli chodzi o ilość ścieków, ich przyjmowanie i parametry oczyszczania nie spełniała żadnych wymogów. Taka decyzja na szczeblu wyższym, właścicielskim zapadła. Przełom września i października 2017 roku rozpoczęliśmy modernizację tejże oczyszczalni - mówi Edward Gaitkowski, prezes Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Wyrzysku.

Nowa oczyszczalnia jest dwukrotnie większa od poprzedniej. Zainstalowano wydajną i ekologiczną aparaturę. Wybudowano 2 osadniki i małą biogazownię. Prace nad przebudową oczyszczalni trwały 2,5 roku. Przedsiębiorstwo na inwestycję zaciągnęło pożyczkę w wysokości 5 milionów złotych, ale jak przekonuje prezes Gajtkowski, kredyt nie spowoduje wzrostu cen odbioru ścieków i wody.

źródło: asta24.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ