Partner serwisu
20 lutego 2020

Jaworzno: Miliony na rozwój infrastruktury. Powstaje kanalizacja dla mieszkańców osiedla Dąbrowa Narodowa

Kategoria: Aktualności

Obecnie w Jaworznie prowadzone są prace kanalizacyjne, w ramach przedsięwzięcia pn. „Modernizacja i rozbudowa systemu kanalizacyjnego miasta Jaworzna – faza VI”. W zakresie tego projektu m.in. w Byczynie ułożonych zostało już ponad 30 kilometrów kanalizacji oraz 19 km sieci wodociągowej. Teraz trwa tam etap budowy prywatnych podłączeń.

Jaworzno: Miliony na rozwój infrastruktury. Powstaje kanalizacja dla mieszkańców osiedla Dąbrowa Narodowa

Ku końcowi ma się zadanie związane z modernizacją oczyszczalni Jeleń Dąb. II etap przebudowy oczyszczalni odnosi się do remontu części mechanicznej tj. hali krat, komory wlotowej oraz węzła osadowego. Znacznego rozpędu nabiera ostatnie zadanie fazy VI tj. budowa kanalizacji sanitarnej w dzielnicy Dąbrowa Narodowa. Tu przy udziale Unii Europejskiej oraz środków pochodzących z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska, wodociągi wybudują dla mieszkańców około 20 km sieci sanitarnej oraz dodatkowo zmodernizują 19 km sieci wodociągowej. Ulice obecnie objęte pracami to: Jasiugi, Dąbrowskiej, Rejtana, Syrokomli, Wolnej, Szczotki. 

Do tej pory, w ramach realizowanych zadań VI fazy jaworznickiego projektu kanalizacyjnego  podłączono 1783 mieszkańców. Ponad 4000 chętnych oczekuje w kolejce do przyłączenia się. Podobnie jak we wcześniejszych dzielnicach, gdzie od podstaw budowana była kanalizacja, tak i w Dąbrowie Narodowej główne nitki kanalizacyjne będą ułożone w drodze i doprowadzone do granic nieruchomości. Po stronie mieszkańca, czy to w sposób własny, czy też poprzez firmę zewnętrzną lub zlecając to Wodociągom, będzie budowa przyłącza kanalizacyjnego od granicy posesji do budynku. Jednak ten etap nastąpi nie wcześniej jak  w pierwszym kwartale 2021 roku  – tłumaczy Prezes Zarządu Wodociągów Jaworzno Józef Natonek.

Podobnie jak w Byczynie, w momencie zakończenia prac kanalizacyjnych, nawierzchnie dróg będą przywracane do stanu sprzed rozpoczęcia inwestycji. Stąd w związku z nieuniknionymi utrudnieniami w ruchu, ogromna prośba Wodociągów oraz głównego wykonawcy zadania firmy Eurovia S.A. o wyrozumiałość.   

źródło: Wodociągi Jaworzno
fot. Wodociągi Jaworzno
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ