Partner serwisu
06 lutego 2020

Spotkanie polsko-austriackie

Kategoria: Aktualności

W dniach 23-24 stycznia odbyło się spotkanie przedstawicieli krakowskich Spółek Miejskich z Prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Komunalnych Republiki Austrii - VKÖ - Panią Heidi Maier-Dekruijf.

Spotkanie polsko-austriackie

W trakcie wizyty w Krakowie, Pani Maier miała możliwość zapoznać się ze specyfiką, infrastrukturą oraz innowacjami wprowadzonymi w miejskich spółkach komunalnych. Wśród obiektów, które odwiedziła był m.in. Zakład Uzdatniania Wody Bielany i Zakład Oczyszczania Ścieków Płaszów, a także Zakład Termicznego Przekształcania Odpadów oraz zajezdnia tramwajowa MPK S.A.

- "Jestem pod ogromnym wrażeniem tego co osiągnął Kraków w tak krótkim czasie. Macie nowoczesną infrastrukturę na poziomie europejskim, poczyniliście również ogromne kroki na rzecz poprawy jakości powietrza, zainwestowaliście dużo środków w rozwój Odnawialnych Źródeł Energii. To robi wrażenie. Dziś widzę, że nasze miasta- Wiedeń i Kraków są bardzo podobne do siebie pod wieloma względami. Wasze członkostwo w naszym Stowarzyszeniu wniesie wiele dobrego na rzecz obustronnej współpracy.”- powiedziała Prezes Maier.
 

Wizyta związana była z zaproszeniem przez stronę austriacką, Krakowskiego Holdingu Komunalnego, który zrzesza Spółki Miejskie do wstąpienia w poczet członków Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Komunalnych Republiki Austrii (VKÖ). Organizacja ta reprezentuje interesy spółek komunalnych wobec organów ustawodawczych na szczeblu gminnym, krajowym i europejskim. VKÖ jest ponadto członkiem europejskiego stowarzyszenia lokalnych i regionalnych firm dostarczających energię elektryczną- CEDEC z siedzibą w Brukseli oraz VKU- Niemieckiego Stowarzyszenia Przedsiębiorstw Komunalnych z siedzibą w Berlinie. Wspólnie ze swoimi partnerami, VKÖ wspiera intensywnie działania na rzecz ochrony środowiska na poziomie europejskim i krajowym współpracując w dziedzinie energetyki, przekształcania termicznego odpadów, a także transportu publicznego oraz rozwoju elektromobilności.

źródło: wodociagi.krakow.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ