Partner serwisu
03 lutego 2020

Szabasówka. WIOŚ chce zamknięcia oczyszczalni ścieków w Wierzbicy

Kategoria: Aktualności

Oczyszczalnia ścieków w Wierzbicy może zostać zamknięta. Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska w Warszawie wszczął już odpowiednie procedury. Powodem takiej decyzji jest zanieczyszczenie rzeki Szabasówki.

Szabasówka. WIOŚ chce zamknięcia oczyszczalni ścieków w Wierzbicy

Gmina Wierzbica oraz Zakład Wodociągów i Kanalizacji otrzymały pisma w tej sprawie. Mają 14 dni, żeby się do nich ustosunkować. – Następnie WIOŚ podejmie ostateczną decyzję – powiedziała Agnieszka Banaszczyk, główny specjalista Inspektoratu. – Jeżeli przedstawią jakieś dowody wskazujące na to, że ustały te naruszenia, które powodowały zanieczyszczenie rzeki, to wiadomo, że postępowanie jest umorzone. Jeśli nadal proceder trwa Wojewódzki Inspektor wydaje decyzję, czyli wstrzymuje działalność, która powoduje negatywne działanie instalacji na środowisko – dodała.

Oczyszczalnia może zostać zamknięta z powodu zanieczyszczenia rzeki Szabasówi. Wykryto w niej pod koniec grudnia siarczany. Na rzece pojawiła się brudna piana, a na powierzchni wody okoliczni mieszkańcy znaleźli kilkanaście ton śniętych ryb.

źródło: rdc.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ