Partner serwisu
21 stycznia 2020

Budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Nagradowicach

Kategoria: Aktualności

Jeszcze w tym roku mieszkańcy gminy Kleszczewo będą korzystali z nowej oczyszczalni ścieków. Zakład Komunalny w Kleszczewie podpisał umowę na „Budowę i modernizację oczyszczalni ścieków w Nagradowicach wraz z rozbudową sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej”. Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Inżynieryjno - Budowlane „Przem-Gri” Sp z o. o. Ze strony Wykonawcy umowę podpisali Prezes Zarządu Pan Andrzej Chomeński oraz Wiceprezes Pan Józef Ścibek, ze strony Inwestora Prezes Zakładu Komunalnego Pan Ryszard Pomin.

Budowa i modernizacja oczyszczalni ścieków w Nagradowicach

Inwestycja jest finansowana z  budżetu Gminy Kleszczewo oraz ze środków  Unii Europejskiej w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020 Poddziałanie 4.3.1 „Gospodarka wodno-ściekowa”.

Projekt dotyczy rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Nagradowicach oraz rozbudowy sieci kanalizacji sanitarnej i sieci wodociągowej na terenie Gminy Kleszczewo. W wyniku realizowanego etapu inwestycji powstanie nowa oczyszczalnia ścieków, która zastąpi istniejącą obecnie - jej wydajność pozwoli obsłużyć  dodatkowo 2473 mieszkańców.

W ramach projektu zaplanowano także budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami oraz sieci wodociągowej wraz z przyłączami w miejscowości Bylin (w rejonie ul. Sportowej w Kleszczewie) oraz budowę kanalizacji sanitarnej wraz z przykanalikami w miejscowości Kleszczewo (w rejonie ul. Lipowej i Piaskowej).

W ramach projektu zaplanowano także wykorzystanie odnawialnych źródeł energii. Energia elektryczna wykorzystywana będzie z energii wiatrowej oraz słonecznej do oświetlenia terenu. Ponadto zaplanowano odzysk ciepła z chłodzenia dmuchaw na cele grzewcze na terenie obiektu oczyszczalni.

źródło: http://kleszczewo.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ