Partner serwisu
21 stycznia 2020

Rzgów. Nowa oczyszczalnia ścieków w Sławsku oficjalnie otwarta

Kategoria: Aktualności

Nowa oczyszczalnia ścieków, kanalizacja sanitarna i droga - to trzy inwestycje, które zostały w piątek w gminie Rzgów oficjalnie oddane do użytku.

Rzgów. Nowa oczyszczalnia ścieków w Sławsku oficjalnie otwarta

Największym zadaniem była oczywiście budowa nowej oczyszczalni ścieków w Sławsku. Dotychczasowy obiekt wykluczał bowiem dalszą rozbudowę. Realizacja inwestycji rozpoczęła się w maju 2017 roku. - Dwa lata temu znajdowaliśmy się na dziewiczym terenie - mówił w piątek wójt gminy Rzgów Grzegorz Matuszak. - Bardzo dziękuję za wkład pracy w wykonanie tych dwóch zadań.

Nowa oczyszczalnia ścieków kosztowała blisko siedem milionów złotych. Gminie udało się pozyskać dofinansowanie do tej inwestycji z WRPO w wysokości 3,2 mln zł. Służyć będzie nie tylko mieszkańcom gminy Rzgów, ale również gminy Stare Miasto w ramach aglomeracji Sławsk. 

Oprócz oczyszczalni ścieków powstały również cztery kilometry kanalizacji sanitarnej, na które gmina pozyskała 1,7 mln zł. Kolejne dwanaście kilometrów jest natomiast aktualnie w budowie. Powstała także nowa droga prowadząca do oczyszczalni ścieków, której budowę wsparł Fundusz Dróg Samorządowych (1,2 mln zł) i samorząd województwa wielkopolskiego (144 tys. zł).

Więcej informacji tutaj.

źródło: lajt.lm.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ