Partner serwisu
05 grudnia 2019

Ponad 30 mln zł na inwestycje wodociągowe w gminach podlaskich

Kategoria: Aktualności

Ponad 30 milionów zł na inwestycje otrzymały 23 gminy w województwie podlaskim. Zostały one dofinansowane z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Ponad 30 mln zł na inwestycje wodociągowe w gminach podlaskich

Władze województwa przekazały symboliczne czeki przedstawicielom 23 podlaskich gmin – beneficjentom projektu dotyczącego inwestycji wodno-ściekowych w naszym regionie. Dofinansowanie w wysokości 32,5 mln zł pochodzi z Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich.

Dzięki tym środkom zostanie wybudowane 57,6 km wodociągów, 2,56 km kanalizacji, 127 przydomowych oczyszczalni ścieków, 6 ujęć wody, 3 stacje uzdatniania wody oraz 2 oczyszczalnie ścieków. Przewidziano także przebudowę 6 ujęć wody, 16 stacji uzdatniania wody oraz 6 oczyszczalni ścieków.

Spośród 40 złożonych wniosków aż 39 zostało rozpatrzonych pozytywnie, z czego 23 otrzymało dofinansowanie w tym rozdaniu. Możliwe jednak, że także pozostałe wnioski otrzymają w przyszłości dotacje.

- Dyskutujemy z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi nad zmianą aktów prawnych, tak aby jeszcze w tym roku to dofinansowanie było – mówi marszałek województwa podlaskiego Artur Kosicki. – Wiemy, jak istotna dla rozwoju gminy jest gospodarka wodno–kanalizacyjna i wiemy, że wciąż ilość pieniędzy jest zbyt mała w stosunku do potrzeb.

Stanisław Derehajło, wicemarszałek województwa podlaskiego, dodał, że jeszcze w grudniu kolejna grupa beneficjentów będzie podpisywać umowy o dofinansowanie.

- Mam też nadzieję, że w przyszłym roku ogłosimy jeszcze jeden nabór w tym konkursie – zapowiedział wicemarszałek. - A jak ważny na obszarze wiejskim jest rurociąg czy oczyszczalnia ścieków, nie muszę nikogo przekonywać – dodał. 

Władze województwa podkreślają, że wspomniane inwestycje będą miały korzystny wpływ na środowisko.

źródło: bialystokonline.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ