Partner serwisu
04 grudnia 2019

Minister Gróbarczyk przedstawił priorytety MGMiŻŚ na najbliższe lata

Kategoria: Aktualności

Marek Gróbarczyk, minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej spotkał się na śniadaniu prasowym z mediami, gdzie przedstawił priorytety resortu na kolejne lata.

Minister Gróbarczyk przedstawił priorytety MGMiŻŚ na najbliższe lata

Wśród nich mowa była m.in. o rozbudowie portów morskich, w tej kadencji rozpocznie się realizacja rozbudowa trzech największych portów morskich. W Gdańsku powstanie Port Centralny, w Gdyni Port Zewnętrzny, a w Świnoujściu terminal kontenerowy. Minister podkreślił, że 2019 rok będzie kolejnym, w którym zostanie pobity rekord przeładunków w polskich portach.

Do najważniejszych planów i inwestycji minister gospodarki morskiej i żeglugi  śródlądowej zaliczył także pogłębienie toru wodnego Świnoujście-Szczecin do 12,5 metra, przekop Mierzei Wiślanej, Program Rozwoju Retencji, modernizacja floty promowej dla polskich armatorów czy uregulowania prawne dotyczące melioracji.

Minister Gróbarczyk wspomniał także o ważnych rocznicach obchodzonych w 2020 roku, które wiążą się ze stuleciem trzech ważnych wydarzeń:

  • 100. rocznicy Zaślubin Polski z morzem – 10 lutego 1920, gen. Haller wrzucił obrączkę do Zatoki Puckiej.
  • 100-lecie istnienia polskiej administracji morskiej – 2 kwietnia 1920 roku utworzono urząd Marynarki Handlowej w Wejherowie.
  • 100-lecie istnienia polskiego szkolnictwa morskiego – 17 czerwca 1920 roku powstała pierwsza państwowa Szkoła Morska w Tczewie.
źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ