Partner serwisu
27 listopada 2019

PWiK w Tarnowskich Górach podjęło się akcji społecznej #CzujnySenior

Kategoria: Aktualności

PWiK w Tarnowskich Górach wspólnie z policją po incydencie kradzieży "na wodociągowca", podjęło się społecznej akcji pod nazwą #CzujnySenior. Akcja ma na celu wyczulenie seniorów, by byli bardziej ostrożni i nie dawali się oszukać na tzw. wodociągowca/gazownika/energetyka/wnuczka/czy policję!

PWiK w Tarnowskich Górach podjęło się akcji społecznej  #CzujnySenior
25 listopada br. w Tarnogórskim Centrum Kultury odbyła się debata poświęcona tematowi wyłudzeń i oszustw. Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku mieli okazję zapoznać się z mechanizmami jakie stosują oszuści celem wyłudzenia pieniędzy czy też pewnych informacji.

Podczas tego spotkania zaprezentowano film przygotowany przez PWiK Tarnowskie Góry obrazujący zarówno metody wyłudzeń ale i także elementy na które Seniorzy powinni zwracać uwagę, gdy ktoś obcy puka do ich drzwi, bądź też do nich dzwoni. W dyskusji z przedstawicielami takich instytucji jak Policja, Wodociągi i Bank poruszono wiele kwestii jak się chronić, co powinno wzbudzać czujność i jak reagować w takich sytuacjach.

Wodociągi bardzo mocno starały się podkreślać, iż w przypadku przypadku jakichkolwiek wątpliwości, czy osoba stojąca w drzwiach jest "prawdziwym pracownikiem wodociągów" mieszkańcy mogą dzwonić na całodobowy numer 994, gdzie dyspozytor udzieli informacji, czy są przez PWiK prowadzone prace w danym rejonie.

Policja ze swej strony zapewniła, że zawsze można także skontaktować się z nimi pod numer 112, za co nie będą obciążeni żadnymi kosztami, a może to uchronić od ewentualnych kłopotów i utraty dorobku życia..
Jak podają Wodociągi w Tarnowskich Górach: Poprzez podjęcie tych działań mamy nadzieję, że informacja ta trafi do wszystkich mieszkańców, zarówno tych starszych jak i młodszych i sprawi, że będzie się o tych tematach rozmawiać. Dzięki temu staniemy się bardziej czujni i będziemy w stanie zareagować na różne, wciąż zmieniające się, metody oszustw i wyłudzeń. Mamy w planie szeroką dystrybucję filmu (kanały Starostwa Powiatowego, Urzędu Miasta, centrum Kultury przed seansami filmowymi, dworzec autobusowy i emisja na monitorach w autobusach). Ponadto przygotowaliśmy ulotki, które są dostępne w biurze obsługi klienta PWiK, będą dołączone naszym klientom do faktur oraz dystrybuowane przez Policję - dzielnicowych. Naszą akcję objęło patronatem Starostwo Powiatowe w Tarnowskich Górach oraz Urząd Miasta Tarnowskie Góry. Dzięki zaangażowaniu słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku powstał materiału filmowego, który pokazuje mechanizmy działania złodziei - podają Wodociągi.
W załączeniu ulotka promująca tę kampanię.
źródło: informacja prasowa
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ