Partner serwisu
25 listopada 2019

Program budowy poidełek dla uczniów świnoujskich szkół

Kategoria: Aktualności

Program budowy w szkołach poidełek dla uczniów jest wspólną inicjatywą samorządu  Gminy Świnoujście i Zakładu Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Świnoujściu. W ramach tego programu ZWiK Sp. z o.o.  dokonuje  zakupu i montażu źródełek do przygotowanych wewnętrznych instalacji wodociągowych i kanalizacyjnych. ZWiK Sp. z o.o. w Świnoujściu w ramach  programu przeprowadza także pierwsze badania laboratoryjne wody z poidełka, potwierdzające odpowiednią jakość wody.

Program budowy poidełek dla uczniów świnoujskich szkół

Woda dostarczana z sieci miejskiej nadaje się do picia bez przegotowania. Powoli zmienia się świadomość mieszkańców i coraz więcej osób sięga po „kranówkę”. Analiza doświadczenia firm wodociągowych, które wprowadziły podobne programy, potwierdzają zasadność umożliwienia uczniom spożywania wody do picia z urządzeń zasilanych z sieci. Akcja budowy w szkołach poidełek dla uczniów wychodzi naprzeciw potrzebom zdrowych zasad żywienia w szkołach. Woda dostarczana przez ZWiK Sp. z o.o. w Świnoujściu jest znakomitą alternatywą dla słodzonych, wysokokalorycznych napojów, które spożywają dzieci nie posiadając wygodnego dostępu do świeżej wody. Picie wody pomoże też z pewnością w walce z otyłością i próchnicą. Dzięki dostępowi do poidełek skończy się też pakowanie do ciężkich już tornistrów plastikowych butelek z wodą.

Przez poidełko należy rozumieć urządzenie do udostępniania wody pitnej zamontowane do ściany, posiadające misę i kranik, do którego należy doprowadzić wodę zimną i zapewnić odpływ ścieków poprzez podłączenie do wewnętrznej instalacji wodociągowo-kanalizacyjnej szkoły. Estetyczne i łatwe w utrzymaniu poidełka to sposób, by wszystkim zapewnić wygodny dostęp do czystej i zdrowej wody, którą można pić bez obaw a edukacja zdrowotna ma największe szanse na powodzenie, gdy zaczyna się od najmłodszych lat.

Więcej informacji tutaj.

źródło: zwik.swi.pl
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ