Partner serwisu
21 listopada 2019

Wodociągi Kielckie: Nowy wodociąg w Kowali i Kowali Małej

Kategoria: Aktualności

Uroczyste zakończenie modernizacji wodociągu w Kowali i Kowali Małej (gm. Sitkówka-Nowiny) odbyło się we wtorek 19 listopada. Na dowód, że sieć działa prawidłowo, Wodociągi Kieleckie zamontowały stojak, z którego popłynęła woda. W Kowali zostało położone 7,6 km nowego wodociągu, który zastąpił do tej pory używany.

Wodociągi Kielckie: Nowy wodociąg w Kowali i Kowali Małej

Umowę na wartą 4 mln zł przebudowę wodociągu w miejscowości Kowala i Kowala Mała (gm. Sitkówka-Nowiny) oraz w Kielcach przy ulicach Sandomierskiej i Pocieszka Wodociągi Kieleckie podpisały w lipcu 2018 r. Inwestycja realizowana była w ramach czwartego unijnego projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego”. W Kowali zostało położone 7,6 km nowego wodociągu, który zastąpił do tej pory używany, wraz z uzbrojeniem (zasuwy, hydranty) oraz zbudowano komorę wodociągową do ciągłego pomiaru ciśnienia i przepływu. Wykonawcą wyłonionym w przetargu była Firma Transportowo-Handlowo-Usługowa „TRANS-KOP” Piotr Gwóźdź z Morawicy. Wartość brutto kontraktu wynosi 3 996 675,20 PLN.

Uroczyste zakończenie modernizacji wodociągu w Kowali i Kowali Małej odbyło się we wtorek 19 listopada. Na dowód, że sieć działa prawidłowo, Wodociągi Kieleckie zamontowały stojak, z którego trysnęła woda. A testowali jej smak prezes Wodociągów Kieleckich Henryk Milcarz, wójt gminy Sitkówka-Nowiny Sebastian Nowaczkiewicz, zastępca wójta Łukasz Barwinek i sołtys Kowali Renata Posłowska.

- Dziękujemy mieszkańcom za wyrozumiałość, bo prace wymagały czasami ingerencji w drogi, chodniki, prywatna posesje. Jestem jednak pewny, że było warto – powiedział prezes Milcarz.

- Wiemy, że te roboty nie były łatwe. W niektórych miejscach konieczne były nie tylko przeciski, aby poprowadzić nowe rury, ale i przewierty ze względu na skalisty grunt – dodał wójt Nowaczkiewicz.

Projekt „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” realizowany na terenie gmin Kielce, Masłów, Sitkówka-Nowiny i Zagnańsk, współfinansowany jest z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Ma wartość 87,5 mln zł. Zakłada budowę prawie 40 km kanalizacji i 2,7 km wodociągu, modernizację 11 km wodociągu i 3,5 km kanalizacji oraz modernizację oczyszczalni ścieków, komputerowego systemu monitoringu sieci i zakup pojazdów specjalistycznych.

źródło: wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ