Partner serwisu
18 listopada 2019

Układ przesyłowy pracuje prawidłowo

Kategoria: Aktualności

Od 16.11.2019 r. od godz. 9:00 ścieki z części lewobrzeżnej Warszawy są ponownie przesyłane rurociągami pod Wisłą do oczyszczalni ścieków „Czajka”. Przez pierwszą dobę układem przepłynęło ponad 200 tys. m3 nieczystości.

Układ przesyłowy pracuje prawidłowo

Układ przesyłowy pracuje prawidłowo, a ścieki są oczyszczane w Zakładzie „Czajka”. Służby MPWiK na bieżąco monitorują parametry układu oraz kontrolują jego pracę po obu stronach Wisły.

Układ przesyłowy został ponownie uruchomiony w sobotę, 16.11.2019 r. Ok. godz. 9:00 ścieki zostały skierowane do układu, a o godz. 9:40 pierwsze ścieki dopłynęły do oczyszczalni ścieków „Czajka”. Układ pracuje stabilnie, dwoma nitkami.

Naprawa układu przesyłowego była prowadzona w trybie ciągłym, czyli przez 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Aby przywrócić układ do sprawności, zostały przeprowadzone prace: rozbiórkowe, montażowe nowych stalowych rurociągów, konserwacyjne na pozostałych rurociągach, a także ciśnieniowe próby szczelności.

Do wykonania pozostały jeszcze te o charakterze remontowo-odtworzeniowym prowadzone w tunelu pod Wisłą, których zakończenie planowane jest na przełom stycznia i lutego 2020 r. 

źródło: mpwik.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ