Partner serwisu
08 listopada 2019

Naprawa układu przesyłowego ścieków - postępy prac

Kategoria: Aktualności

Odtwarzanie rur stalowych w obydwu rurociągach zostało zakończone. Jednocześnie w dalszym ciągu trwają prace remontowe, zabezpieczające i konserwacyjne, które muszą być przeprowadzane, aby przygotować układ przesyłowy do kolejnego etapu przywracania sprawności.

Naprawa układu przesyłowego ścieków - postępy prac

Jak odtwarzano rurociągi?

Odcinki nowych stalowych rur o długości 2 metrów były wprowadzane do tunelu komorą wejściową syfonu, podobnie jak pozostałe komponenty niezbędne do montażu rurociągów - podpory i elementy konstrukcyjne. Każdy z odtwarzanych rurociągów ma średnicę 1,6 metra, a ich łączenia wykonywano poprzez spawanie od wewnątrz rurociągów oraz dodatkowo za pomocą systemowych opasek zewnętrznych.

Kolejne etapy prac remontowych - próby ciśnieniowe 

Po zakończeniu montażu stalowych rur rozpoczną się próby ciśnieniowe, które będą wykonywane zgodnie z obowiązującą w tym zakresie normą, wytycznymi projektanta naprawy układu przesyłowego i ekspertów z Politechniki Warszawskiej z uwzględnieniem wytycznych producenta rurociągów. W celu przeprowadzenia ciśnieniowych prób szczelności rurociągi zostaną napełnione wodą, co potrwa do trzech dni, a następnie etapami będzie zwiększane ciśnienie hydrauliczne w rurach.

Prace są objęte stałym nadzorem inwestorskim realizowanym przez osoby posiadające stosowne uprawnienia zgodnie z wymaganiami ustawy Prawo budowane i są realizowane w trybie ciągłym 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.

źródło: mpwik.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ