Partner serwisu
07 listopada 2019

Nowa aleja drzew nad Jeziorem Nyskim zasadzona przez pracowników Wód Polskich

Kategoria: Aktualności

80 kolejnych drzewek udało się zasadzić w ramach akcji z udziałem Wód Polskich. Tym razem pracownicy Zarządu Zlewni w Nysie posadzili 80 sadzonek, które w przyszłości utworzą aleje lipową wzdłuż południowych brzegów zbiornika wodnego Nysa.

Nowa aleja drzew nad Jeziorem Nyskim zasadzona przez pracowników Wód Polskich

30 października Wody Polskie Zarząd Zlewni w Nysie wspólnie z Nadleśnictwem Prudnik przeprowadziły akcję nasadzeń drzew. Przedsięwzięcie odbyło się na obszarze znajdującym się na pograniczu drogi technologicznej biegnącej wokół południowych brzegów zbiornika wodnego Nysa i terenów Leśnictwa Buków. W akcji udział wzięli pracownicy Zarządu Zlewni w Nysie i pracownicy zbiornika Nysa oraz leśniczy z Leśnictwa Buków. Sadzonki drzew zostały dostarczone przez Nadleśnictwo Prudnik.

Najpierw to pracownicy Zarządu Zlewni w Zielonej Górze, później w Lwówku Śląskim, a teraz w Nysie uczestniczyli w sadzeniu drzew w swoim regionie. W połowie października w podobnym przedsięwzięciu nad zbiornikiem wodnym w Czerwieńsku, wzięli udział pracownicy Zarządu Zlewni w Zielonej Górze. Tam udało się posadzić niemal 100 nowych drzewek. Natomiast również pod koniec października drzewa sadzili pracownicy Zarządu Zlewni w Lwówku Śląskim. W ramach tej akcji nowych drzew przybyło aż 800.

źródło: wroclaw.wody.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ