Partner serwisu
07 listopada 2019

Druga wizyta w szkole pt. „Bliskie spotkania z wodą”

Kategoria: Aktualności

W ubiegły piątek mieliśmy przyjemność po raz kolejny odwiedzić uczniów z Zespołu Szkół w Maliniu. Tym razem rozmawialiśmy o środowisku wodnym ze starszymi grupami z klas 1 i 2. Ostatnie ciepłe dni października pozytywnie wpłynęły na dzieci ponieważ od pierwszych minut zajęć dzieci wykazywały się aktywnością i umiejętnie odpowiadały na zadane pytania oraz same potrafiły wskazać jak należy dbać i oszczędzać wodę - podaje Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Rzeszowie.

Druga wizyta w szkole pt. „Bliskie spotkania z wodą”

Podobnie jak podczas pierwszego spotkania, prelekcja była podzielona na dwie części, pierwsza dotyczyła właściwości wody, jej obiegu w przyrodzie oraz codziennych praktyk oszczędzania wody jak również bezpieczeństwa w obcowaniu z nią podczas wakacji czy ferii.

Druga część zajęć to eksperymenty z wodą. Tym razem młodzi eksperci nie tylko rozwiązywali zagadnienia związane z unoszeniem się przedmiotów w toni wody ale również próbowali odgadnąć czy dana substancja rozpuści się wodzie i dlaczego. Ostatnim elementem spotkania była pogadanka dotycząca środowisk życia różnych zwierząt, w tym środowisk morskich i przybrzeżnych.

źródło: rzeszow.wody.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ