Partner serwisu
04 listopada 2019

Najnowocześniejsza oczyszczalnia zajmie się strefą ekonomiczną w Ujeździe

Kategoria: Aktualności

Strefa Aktywności Gospodarczej w Ujeździe będzie jeszcze bardziej atrakcyjna dla inwestorów. Powstają nowe drogi dojazdowe do głównych szlaków komunikacyjnych, a przede wszystkim w strefie powstanie nowoczesna oczyszczalnia ścieków - podaje Radio Park.

Najnowocześniejsza oczyszczalnia zajmie się strefą ekonomiczną w Ujeździe

Inwestycja będzie kosztować ponad 20 mln złotych. - To otwiera potencjał inwestycyjny na kilkaset hektarów, które są tu dostępne. Dlatego Katowicka Strefa zaangażowała się nie tylko organizacyjnie, ale także finansowo – tłumaczy Janusz Michałek, prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej, a wiceprezes Jacek Bialik dodaje: - Na pewno chcemy aby ta oczyszczalnie była najnowocześniejsza i najbardziej ekologiczna. Ze zbiornikami które będą hermetyczne i w związku z tym nie będzie oddziaływała na środowisko.

Ta inwestycja pozwoli odciążyć istniejącą oczyszczalnię w gminie, a także powinna przyciągnąć nowych inwestorów. - Chcemy zrobić taką pionierska oczyszczalnię ścieków, która będzie miała zdecydowanie więcej plusów niż minusów. Plusy to z pewnością, odzyska i retencja wody, a także nowe miejsca pracy – zaznacza burmistrz gminy, Hubert Ibrom.

Oczyszczalnia obsługująca wyłącznie teren strefy ma być gotowa w 2022 roku.

źródło: radiopark.fm
fot. 123rf.com/ zdjęcie ilustracyjne
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ