Partner serwisu
30 października 2019

Idzie zima - pamiętaj o wodomierzu i przyłączu

Kategoria: Aktualności

Wodociągi Kieleckie przypominają o zabezpieczeniu przed mrozem wodomierzy oraz upewnieniu się, że przyłącze wodociągowe do budynku jest przygotowane na mróz. Trzeba też zadbać, aby w pomieszczeniach nawet ogrzewanych, podczas mrozu były zamknięte drzwi i okna. 

Idzie zima - pamiętaj o wodomierzu i przyłączu

W związku ze zbliżającą się zimą i możliwymi mrozami Wodociągi Kieleckie przypominają właścicielom i zarządcom nieruchomości o odpowiednim zabezpieczeniu wodomierzy. Te na zewnątrz, w studzienkach, można ocieplić wełną mineralną lub innym materiałem izolacyjnym. Podobnie należy zadbać o wodomierze w zamkniętych nieogrzewanych pomieszczeniach. Trzeba też zadbać, aby w pomieszczeniach nawet ogrzewanych, podczas mrozu były zamknięte drzwi i okna. Wymiana uszkodzonego wodomierza kosztuje co najmniej 60 zł.

Należy się również upewnić, czy w ostatnim czasie nie doszło do okoliczności, które mogą ułatwić zamarznięcie przyłącza wodociągowego - jak wygłębienie terenu czy wyłożenie kostką brukową otoczenia nieruchomości. Wodociągi Kieleckie informują, że posiadają sprzęt do odmrażania przyłączy. Są to różne urządzenia, dostosowane do rodzaju rur, z jakich wykonane jest przyłącze. Usługa taka jest jednak odpłatna. Koszt zależy od długości dojazdu, czasu pracy i liczby pracowników zaangażowanych w odmrażanie. Może on nawet przekraczać kilkaset złotych. W dodatku trzeba się liczyć z tym, że jeśli wystąpią wyjątkowo niekorzystne warunki (ostry mróz bez pokrywy śniegu), na interwencję fachowej ekipy trzeba będzie czekać w kolejce. Dlatego lepiej zadbać o przyłącze wodociągowe, zanim nadejdzie mroźna zima.

źródło: wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ