Partner serwisu
11 października 2019

Wodociągi Kieleckie: Kolejne inwestycje

Kategoria: Aktualności

Nowy wodociąg w gminie Masłów będzie służył nie tylko mieszkańcom, ale i turystom, którzy chętnie odwiedzają te okolice. Zostanie zbudowany m.in. w Ameliówce i Mąchocicach Kapitulnych. W czwartek umowę z wykonawcą podpisały Wodociągi Kieleckie. Prace budowlane mają zakończyć się w czerwcu 2020 r - podają Wodociągi Kieleckie.

Wodociągi Kieleckie: Kolejne inwestycje

Będzie to kolejna inwestycja realizowana w ramach projektu „Poprawa gospodarki ściekowej na terenie kieleckiego obszaru metropolitalnego” współfinansowanego z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Tym razem prawie 3 km sieci wodociągowej zbuduje Przedsiębiorstwo Robót Inżynieryjnych „Kanryd”, które wygrało przetarg. Otrzyma za to wynagrodzenie netto 1 492 054,00 PLN (brutto 1 835 226,42 PLN).

Podpisanie umowy przypieczętowano toastem kieleckiej kranówki.

Inwestycja obejmuje budowę wodociągu w miejscowościach Wiśniówka, Dąbrowa przy drodze na granicy sołectwa Masłów Pierwszy do zbiorników III strefy ciśnień, Mąchocice Kapitulne i Ameliówka. Są to chętnie odwiedzane przez turystów miejscowości, w których leżą cieszące się popularnością lokale gastronomiczne i hotele. 

Prace budowlane mają zakończyć się w czerwcu 2020 r.

źródło: wod-kiel.com.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ