Partner serwisu
07 października 2019

ZWiK w Krotoszynie: Milionowe inwestycje

Kategoria: Aktualności

1 października 2019 r. na terenie Zakładu Wodociągów i Kanalizacji w Krotoszynie miało miejsce uroczyste odebranie inwestycji pt. "Modernizacja oczyszczalni ścieków w Krotoszynie etap II wraz z uporządkowaniem gospodarki wodno-ściekowej na terenie aglomeracji Krotoszyn etap IV". Projekt został dofinansowany w ramach działania 2.3 „Gospodarka wodno-ściekowa w aglomeracjach” oś priorytetowa II „Ochrona środowiska, w tym adaptacja do zmian klimatu” Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 - podaje portal krotoszyn.pl.

ZWiK w Krotoszynie: Milionowe inwestycje

Celem projektu było uporządkowanie gospodarki osadowej w oczyszczalni ścieków w Krotoszynie poprzez budowę instalacji do przetwarzania osadów ściekowych oraz uporządkowanie gospodarki wodno-ściekowej w zakresie ul. Klemczaka oraz Wiewiórowskiego, Świętokrzyskiej i Słowiańskiej w Krotoszynie.

Dodatkowym celem projektu było ograniczenie wpływu oczyszczalni ścieków na środowisko poprzez zastosowanie odnawialnych źródeł energii i jednoczesne ograniczenie kosztów funkcjonowania oczyszczalni ścieków w Krotoszynie.

Całkowita wartość realizowanego projektu wyniosła 6.340.076,07 PLN, z czego 2.797.488,88 PLN wyniesie dofinansowanie z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020. Pozostałą kwotę w wysokości 3.542.587,19 PLN finansuje Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o.o. z dochodów własnych i pożyczek.

źródło: krotoszyn.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ