Partner serwisu
12 września 2019

Rozpoczęły się spotkania konsultacyjne projektu Stop suszy

Kategoria: Aktualności

W stolicy Wielkopolski, która jest jednym z najbardziej dotkniętych suszą regionów w Polsce, rozpoczęły się spotkania konsultacyjne projektu Stop suszy. Pierwsze z cyklu 15 otwartych spotkań zainaugurował Prezes Wód Polskich Przemysław Daca. Do lutego 2020 r. w 15 miastach w Polsce przedstawiciele naszego Gospodarstwa będą osobiście prezentowali wszystkim zainteresowanym propozycje działań w celu przeciwdziałania skutkom suszy.

Rozpoczęły się spotkania konsultacyjne projektu Stop suszy

Na podstawie wyników konsultacji Wody Polskie zoptymalizują swoje plany dotyczące ochrony przed suszą. Małgorzata Bogucka-Szymalska, Z-ca Dyrektora Departamentu Gospodarki Wodnej i Żeglugi Śródlądowej w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej podkreśliła, że konsultacje społeczne są istotne, ponieważ pozwalają poznać, jak mieszkańcy danego regionu postrzegają problem suszy. Wskazują, czy zaproponowane przez ekspertów rozwiązania odpowiadają faktycznym potrzebom. Opinie i sugestie mają zostać włączone do planu.

Magdalena Żmuda, Dyrektor Regionalnego Zarządu Gospodarki Wodnej w Poznaniu poinformowała, że Wody Polskie zgłosiły kilkanaście propozycji inwestycyjnych w regionie. RZGW jest otwarte na propozycje rozszerzenia tej listy. Największym zaplanowanym przedsięwzięciem jest budowa Zbiornika Wielowieś Klasztorna.

Podsumowując, prezes Przemysław Daca podkreślił, że gospodarka wodna jest jak system naczyń połączonych. Działania podejmowane np. na południu Polski mają wpływ na sytuację w innych regionach. W związku z tym konieczne jest prowadzenie kompleksowych i długofalowych działań.

źródło: wody.gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ