Partner serwisu
11 września 2019

Zakończył się VII Kongres Morski

Kategoria: Aktualności

W dniach 5-6 września w Szczecinie odbywał się VII Kongres Morski. Było to najważniejsze wydarzenie branży morskiej, które zgromadziło blisko 600 uczestników, zarówno Polski, jak i świata.

Zakończył się VII Kongres Morski

Kongres Morski otworzył minister gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej Marek Gróbarczyk, który mówił, że 7. edycja Kongresu pokazuje, że inicjatywa na stałe wpisała się w historię Szczecina i Pomorza Zachodniego. Ponadto podczas inauguracji została podpisana została podpisana umowa o współpracy pomiędzy Zarządem Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, a portem Trieste.

Debaty takie jak: „Inicjatywa Trójmorza gospodarczym impulsem rozwoju Europy”, „Od konkurencji do synergii – wizje rozwoju” czy „Bezpieczeństwo w branży morskiej – przyszłość, wyzwania i oczekiwania” były okazją do wymiany doświadczeń i dyskusji na temat rozwoju branży morskiej.

W Szczecinie odbyło się również 18 paneli w trzech blokach tematycznych dotyczących:

✔rozwoju portów morskich,
✔innowacji w gospodarce morskiej
✔nowoczesnej edukacji morskiej

„Jestem przekonany, że polityka gospodarki morskiej musi być tworzona na podstawie dyskusji z branżą, z przedsiębiorcami, administracją i partnerami zagranicznymi.” – mówił minister Marek Gróbarczyk podczas podsumowania Kongresu.

Podziękował również organizatorom i sponsorom wydarzenia, zapraszając na kolejną edycję Kongresu Morskiego.

„Już dzisiaj mogę zaprosić na 8.Kongres Morski, który odbędzie się w 2020 roku. Na pewno bardzo ważnym tematem będzie nasza kandydatura do rady IMO i aktywna próba uczestniczenia w tworzeniu prawa międzynarodowego.” – dodał minister Gróbarczyk.

źródło: gov.pl
Nie ma jeszcze komentarzy...
CAPTCHA Image


Zaloguj się do profilu / utwórz profil
ZAMKNIJ X
Strona używa plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Plików Cookies. OK, AKCEPTUJĘ